21 czerwca zapisze się w historii Reprezentacji Polski jako dzień wielkiego triumfu.Trzy lata wspólnej pracy oraz udane eliminacje sprawiły, że oczekiwania Polaków wobec polskich piłkarzy były bardzo wysokie. EURO 2016 to nie tylko kolejne Mistrzostwa Europy. To przede wszystkim olbrzymi egzamin dla naszych zawodników. Egzamin zdany na piątkę z plusem!

Nie ma żadnych spekulacji, które miejsce w tabeli zajmiemy. Nie zmieniamy strategii i gramy o trzy punkty. To jest dla nas najważniejszy mecz, tak jak poprzednie. Chcemy walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka. Nie zmieniamy naszej strategii - zapewnił Adam Nawałka, trener Reprezentacji w trakcie konferencji prasowej podczas Euro 2016.

Drużyna prowadzona przez Nawałkę znalazła się w grupie C. Jej rywalami byli: Niemcy, Ukraina oraz Irlandia Północna. Polacy zwyciężyli z Irlandią Północną 1:0 oraz zremisowali z Niemcami 0:0. Mecz z naszym wschodnim sąsiadem był walką o awans do 1/8 finału. 

Tak samo jak poprzednio największe nadzieje polscy kibice pokładali w Robercie Lewandowskim, Grzegorzu KrychowiakuKubie Błaszczykowskim oraz nowej gwieździe drużyny - Bartoszu Kapustce. Kapitalna bramka Błaszczykowskiego w 54 minucie umocniła pozycję naszej reprezentacji. Tym samym Polacy awansowali do 1/8 finału Euro 2016.

Gratulujemy polskim piłkarzom kolejnego sukcesu! A Błaszczykowski - wiadomo - królem Polski :-)