Eurowizja 2017 w Kijowie już niedługo. Od kilku tygodni w sieci krążyły informacje dotyczące tego, kto zgłosi swoją piosenkę do tegorocznych preselekcji. Padły znane nazwiska. Mówiono, że swoje utwory zgłoszą Leszek Stanek, Mateusz Maga czy Aneta Sablik. Tydzień temu wszystko stało się jasne! Pozaliśmy pełną listę zwycięzców krajowych eliminacji do Eurowizji! Dziś wieczorem wszyscy oni powalczą o wyjazd na majowy finał konkursu do Kijowa. Kto ma na to największe szanse?

Dokładnie tydzień temu TVP podała listę osób zakwalifikowanych do konkursu Eurowizja 2017. Wśród nich jest Paulla, która niedawno powróciła do świata show-biznesu z nowym hitem „Chcę tam z Tobą być”. Jak się okazuje, właśnie tę piosenkę wokalistka zaprezentuje na polskich preselekcjach do Eurowizji.

ZOBACZ: Paulla wraca do show-binzesu z nowym singlem

Od jakiegoś czasu mówiono też, że na konkurs została zgłoszona piosenka Leszka Stanka. Uczestnik Azja Express zdementował jednak plotki i spekulacje dotyczące jego udziału w Eurowizji 2017.

W tym samym czasie w mediach pojawiły się też informacje, że w polskich preselekcjach udział weźmie Aneta Sablik. Polka kilka miesięcy wcześniej została zwyciężczynią niemieckiego Idola. Dziś na konkurs Eurowizji zgłasza swój utwór "Ulalala".

ZOBACZ TEŻ: LESZEK STANEK zgłosi swoją piosenką na Eurowizję?

Na liście zwycięzców krajowych eliminacji do Eurowizji znaleźli się także: Kasia Moś, Agata Nizińska, Isabell Otrębus-Larsson, Małgorzata Uścisłowska czy Rafał Brzozowski.  Nie zabraknie także Martina Fitcha (Marcina Mrozowskiego). Wokalistka zaprezentuje swój najnowszy utwór "Fight for us".

Kto Waszym zdaniem ma największe szanse na zwycięstwo w polskich preselekcjach do tegoroczneog finału konkursu?

O tym przekonamy się już dziś wieczorem! Transmisję z polskich eliminacji do show pokaże dziś TVP 1 o godzinie 20.30. Jako gwiazdy specjalne wystąpią podczas niego Doda oraz Olivia Wieczorek, która reprezentowała Polskę na zeszłorocznej Junior Eurovision, czyli Eurowizji dla dzieci.

Będziecie dziś oglądać ten koncert? Za kogo trzymacie kciuki najbardziej?

Klipy wszystkich uczestników tegorocznej Eurowizji obejrzycie TUTAJ: