Telewizja Polska ogłosiła tydzień temu, że krajowe eliminacje do Eurowizji odbędą się 18 lutego 2017 o godzinie 20:30 na antenie TVP 1. Koncert eliminacyjny przełożono NA DZIŚ  z 11 lutego bo TVP postanowiło dać artystom tydzień więcej na zgłaszanie swoich propozycji. Oficjalna lista uczestników polskich eliminacji została ogłoszona tydzień temu. Dzięki temu wiemy już, że o wyjazd do Kijowa powalczą m.in. Martin Fitch, Paulla, Aneta Sablik i Kasia Moś. 

ZOBACZ: EUROWIZJA 2017 Już dziś odbędą się polskie preselekcje do konkursu!

Przez ostatni tydzień udało nam się także ustalić kilka szczegółów koncertu eliminacyjnego. Jak będzie on wyglądał?

Jury, które oceni występy finalistów krajowych eliminacji Eurowizja 2017, będzie 5 członków. W gronie tym zasiądą Krzesimir Dębski, Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska, polski zdobywca Grammy - Włodek Pawlik oraz znany z programu „Jaka To Melodia?” wokalista i prezenter telewizyjny Robert Janowski. Show poprowadzi wieloletni korespondent kontynentalnych finałów Eurowizji - Artur Orzech.

CZYTAJ TEŻ: ANETA SABLIK polską nadzieją na zwycięstwo w Eurowizji?

W przerwie, podczas której widzowie będą oddawać głosy na swoich ulubieńców, wystąpią dwie gwiazdy sceny muzycznej. Będą to Doda oraz Olivia Wieczorek! Olivia reprezentowała Polskę na zeszłorocznej Junio2r Eurovision, czyli Eurowizji dla dzieci, która powoli staje się niemal tak samo popularna jak słynne na cały świat majowe finały dla dorosłych.

POLECAMY: LESZEK STANEK zgłosi swoją piosenką na Eurowizję?

Czy występy Dody i Olivii przyciągną przez telewizory jeszcze więcej widzów niż same występy gwiazd starających się o udział w finale Eurowizji w Kijowie? Przekonamy się już dziś wieczorem, o godzinie 20:30 na antenie TVP 1.

Póki co dużo wskazuje na to, że dziś wieczorem to właśnie Doda będzie najjaśniej świecącą gwiazdą na scenie! Tym bardziej, że artystka zawsze przygotowuje spektakularne show!

Może zatem to właśnie Doda powinna pomyśleć o wystartowaniu w konkursie? Miałaby szanse na zwycięstwo i reprezentowanie Polski na kontynentalnym finale Eurowizji?

Jak sądzicie?