Za nami wielki finał 62. konkursu piosenki Eurowizja. Koncert finałowy rozpoczął się dziś wieczorem, o 21.00 w Kijowie. To właśnie Ukraina wygrała zeszłoroczny konkurs w Sztokholmie. W tym roku w stolicy Ukrainy triumfowały jednak Portugalia! Salvador Sobral i jego utwór „Amar Pelos Dois“ były jednym z tegorocznych faworytó bukmacherów, którzy po raz kolejny nie pomylili się w sowich osądach. Przyszłoroczny finał konkursu rozegra się zatem w Lizbonie! A jak poszło naszej reprezentantce, Kasi Moś?

ZOBACZ: KASIA MOŚ Wiemy, co gwiazda założy na finał Eurowizji dziś wieczorem! [WIDEO]

Polska reprezentantka w konkursie Eurowizji w Kijowie zajęła dopiero 22. miejsce. (Kasia występowała na scenie jako druga.) Utwór „Flashlight”, który był polską tegoroczną propozycją, nie przypadł raczej do gustu niestety ani jurorom w poszczególnych krajach, ani telewidzom głosującym za pomocą telefonów i smsów. Polska ani razu raz dostała 12 punktów. W sumie zdobyliśmy 64 punkty.

Najwięcej głosów jurorskich otrzymała Portugalia. Kraj ten zwyciężył także w głosowaniu telewidzów, kończąc konkurs z 758 punktami na koncie. Druga w konkursie Bułgaria zdobyła ich 615, a trzecia Mołdawia - 374.

Zobaczcie w naszej GALERII, jak prezentował się zwycięzca tegorocznej Eurowizji, Salvador Sobral z Portugalii oraz Kasia Moś z Polski.

POLECAMY TEŻ: EUROWIZJA 2017 Kasia Moś: Kim jest polska reprezentantka na Eurowizję?

Sądzicie, że Portugalia wygrała zasłużenie? A może jakiś inny kraj miał Waszym zdaniem znacznie lepsza piosenkę w tym roku? Za kogo najmocniej trzymaliście kciuki?

PORTUGALIA

POLSKA