Polska na Eurowizji 2018 po raz pierwszy w historii walczy o zwycięstwo z piosenką z gatunku dance. Bukmacherzy co prawda nie dają Gromee'emu i "Light Me Up" wielkich szans na zajęcie wysokiej pozycji, ale zdaniem wielu fanów Eurowizji z zagranicy Polska może się okazać czarnym koniem tegorocznego konkursu. Kto ma rację? O tym przekonamy się po ogłoszeniu wyników drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie z udziałem Polski. 

Eurowizja 2018 - kiedy Polska i Gromee?

Eurowizja 2018 wystartowała oficjalnie 8 maja 2018 o godz. 21 - to właśnie wtedy odbył się pierwszy półfinał konkursu. Wzięli w nim udział reprezentanci 19 krajów. Absolutnymi faworytami znawców konkursu są jak na razie Izrael i Cypr. Na występ Polski trzeba z kolei czekać do czwartku, 10 maja. W drugim półfinale Gromee walczy o finał z uczestnikami z takich krajów, jak Norwegia, Szwecja i Ukraina. O tym, czy reprezentant Polski wystąpi w wielkim finale w sobotę, 12 maja o godz. 21 w Altice Arenie w Lizbonie zadecydują jak zwykle jurorzy i widzowie. Transmisję na żywo w telewizji można śledzić na kanałach TVP1 TVP Polonia. Gromee i Lukas Meijer występują w drugim półfinale jako 11. w kolejności.

ZOBACZ: SHAWN MENDES po raz pierwszy w Polsce! Gdzie kupić bilety?

Eurowizja 2018 - Gromee, Polska

Gromee szczerze przyznał, że zgłosił się do polskich preselekcji za namową swoich fanów, co okazało się strzałem w dziesiątkę - didżej i producent z Krakowa wygrał Krajowe Eliminacje, dzięki czemu poleciał do Portugalii i bierze udział w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Eurowizja 2018 - głosowanie

Jak głosować na Polskę? Takie pytanie co roku zadaje sobie wielu widzów Eurowizji. Reguły konkursu są jednak nieugięte - osoby przebywające w Polsce nie mogą oddawać głosu na reprezentanta własnego kraju. Gromee jednak może liczyć na wsparcie Polaków przebywających za granicą. Aby pomóc piosence "Light Me Up", wielu polskich fanów namawia do głosowania na Polskę swoich krewnych i znajomych z innych krajów.

Zdjęcia Gromee'ego i Lukasa Meijera znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: "LIGHT ME UP" TEKST i TŁUMACZENIE piosenki Gromee'ego na Eurowizję 2018