Eurowizja 2018: W Lizbonie odbyło się dziś losowanie miejsc, na których podczas dwóch koncertów półfinałowych wystąpią reprezentanci poszczególnych europejskich krajów i Australii, która już od trzech lat wystawia swoich reprezentantów w konkursie. Dzięki temu losowaniu dowiedzieliśmy się, że Polska zaprezentuje swój utwór w drugim półfinale konkursu, który odbędzie się 10 maja 2018 roku w Lizbonie. Podczas dzisiejszego losowania nie ustalono jeszcze dokładnych miejsc, z których wystąpią poszczególne kraje. Numery te zostaną przyznane bezpośrednio przed samymi koncertami. Póki co wiemy jedynie, że w grupie, do której zakwalifikowała się Polska (druga część drugiego półfinału), znalazły się także Czarnogóra, Szwecja, Węgry, Malta, Łotwa, Gruzja, Słowenia oraz Ukraina. 

W pierwszym półfinale wystąpi 19 państw, w drugim zaś (tym, w którym pojawi się Polska) - 18. Z każdego półfinału do finału w drodze głosowania przejdzie 10 krajów. 

Eurowizja 2018 - kto z Polski?

Czy polski reprezentant przejdzie do finału konkursu, który w tym roku rozegra się 12 maja 2018 roku w Lizbonie? O tym przekonamy się dwa dni wcześniej - w czwartek, 10 maja. A kto będzie tegorocznym reprezentantem Polski na Eurowizję? Tego dowiemy się już 3 maja o 21.30 na antenie TVP 1. Będziecie oglądać?

ZOBACZ: EUROWIZJA 2018 Znamy datę polskich preselekcji! Gdzie i kiedy się odbędą? Kto wystąpi?