Duncan Laurence w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji zaprezentował się z anglojęzycznym utworem "Arcade". Fortepianowa ballada młodego wokalisty tak bardzo spodobała się słuchaczom w Europie, że Holandia już od dłuższego czasu zajmowała pierwsze miejsce w notowaniach bukmacherów. Nikogo więc nie zdziwiło, że reprezentant kraju tulipanów bez problemu awansował w czwartek do wielkiego finału, a w sobotę zajął w nim pierwsze miejsce. Miliony odtworzeń piosenki "Arcade" i towarzyszącego jej teledysku w sieci sprawiają, że Duncan Laurence jeszcze przed ogłoszeniem wyników był nazywany zwycięzcą Eurowizji 2019. Sprawdź, co wiemy na jego temat poniżej.

Kim jest Duncan Laurence z Holandii?

Duncan de Moor, bo tak naprawdę nazywa się reprezentant Holandii na Eurowizji 2019, przyszedł na świat 11 kwietnia 1994 roku w Spijkenisse na zachodzie Holandii. Laurence rozpoczął swoją karierę muzyczną w Rock Academy w Tilburgu, gdzie grał w wielu szkolnych zespołach. Szkołę ukończył w 2017 roku. Wziął udział w piątym sezonie programu "The Voice of Holland".

Niewiele osób wie, że Duncan Laurence jest współautorem piosenki "Closer" popularnego koreańskiego duetu TVXQ. Na początku marca 25-latek został wybrany wewnętrznie na reprezentanta Holandii w 64, Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie przez stację Arvotros.

O czym jest utwór "Arcade" Duncana Laurence'a?

Eurowizyjna piosenka Duncana Laurence'a pt. "Arcade" to bardzo emocjonalna ballada o nieszczęśliwej miłości i złamanym sercu. Reprezentant Holandii śpiewa w niej m.in., że "kochanie ciebie to przegrana gra".

Zobacz występ Holandii na Eurowizji 2019 poniżej. Zdjęcia Duncana Laurence'a znajdziecie z kolei w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Eurowizja 2019 - kto wystąpi w finale? Sprawdź pełną listę krajów