Miłośnicy Eurowizji doczekali się! Już dziś wieczorem odbywa się pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 z udziałem Polski. Reprezentujący nasz kraj zespół Tulia zaprezentuje na wielkiej scenie w Tel Awiwie piosenkę "Fire of Love (Pali się)", która spotkała się z mieszanym odbiorem wśród krajowej publiczności. Co ciekawe, zagraniczni dziennikarze i fani Eurowizji z innych państw oceniają polską propozycję o wiele bardziej pozytywnie. Jakie są więc szanse Polski na awans do finału tegorocznej Eurowizji w Izrealu? Sprawdź już teraz poniżej.

Eurowizja 2019: Polska w 1. półfinale

Zespół Tulia występuje we wtorkowym półfinale Eurowizji 2019 razem reprezentantami 16 innych krajów. Awans do sobotniego finału wywalczy tylko 10 państw. Czy znajdzie się wśród nich Polska? Bukmacherzy niestety plasują nasz kraj tuż poza pierwszą dziesiątką. Aktualnie Tulia z utworem "Fire of Love (Pali się) w notowaniach znajduje się bowiem na... 11. miejscu.

My wciąż trzymamy kciuki za udany występ Tulii na Eurowizji w Tel Awiwie i mamy nadzieję, że mimo wszystko Polska znajdzie się w finale konkursu.

Transmisja na żywo z I półfinału Eurowizji 2019 z udziałem Polski we wtorek o godz. 21:00 w TVP 1 oraz w internecie na stronie www.eurowizja.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP VOD.

SPRAWDŹ TEŻ: Eurowizja 2019 - występ Polski. Tulia w kosmicznych strojach! [WIDEO]