To już oficjalne - Eurowizja 2020 odbędzie się w Rotterdamie. Miasto w zachodniej Holandii wygrało prawo do organizacji 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, pokonując w ostatniej rundzie przetargu znajdujące się na południu kraju Maastricht. Przy okazji ogłoszenia miasta-gospodarza przyszłorocznego konkursu, poznaliśmy także dokładne daty dwóch półfinałów i wielkiego finału. Wierni fani Eurowizji z całego świata zaczęli już odliczanie!

Eurowizja 2020 - kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Jak oficjalnie informuje Europejska Unia Nadawców, pierwszy półfinał Eurowizji 2020 odbędzie się we wtorek, 12 maja, drugi w czwartek 14 maja, a wielki finał, podczas którego poznamy zwycięzcę 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, zaplanowany jest na w sobotę, 16 maja.

Imponująca eurowizyjna scena stanie tym razem w hali widowiskowo-sportowej Ahoy Rotterdam, która jest w stanie pomieścić nawet ponad 16 tysięcy widzów. W 1997 i 2016 roku miała tam miejsce gala MTV Europe Music Awards, a w 2007 roku Eurowizja Junior.

Przypomnijmy, że Holandia otrzymała prawo do organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 dzięki zwycięstwu Duncana Laurence'a z piosenką "Arcade" w Tel Awiwie.

SPRAWDŹ TEŻ: Duncan Laurence zdradza nam, o czym tak naprawdę jest piosenka "Arcade"