Kasia Dereń to pierwsza finalistka tegorocznej "Szansy na Sukces", która wyłoni reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Doświadczona wokalistka wygrała odcinek z piosenkami zespołu ABBA, fenomenalnie wykonując jeden z największych przebojów grupy, "Mamma Mia". O zwycięstwie Kasi Dereń zadecydowało trzyosobowe jury w składzie: Cleo, Michał Szpak i Gromee. Sprawdź już teraz, co wiemy na temat pierwszej kandydatki na polską reprezentantkę na majowej Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Kim jest Kasia Dereń?

Katarzyna Dereń urodziła się w 1985 roku. Pochodzi z podwarszawskiego Sulejówka. W "Szansie na Sukces" zdradziła, że talent wokalny odziedziczyła po swoim ojcu. Ma ogromne doświadczenie sceniczne - od lat śpiewa w chórkach na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny oraz Natalia i Paulina Przybysz.

Kasia Dereń jest także doskonale znana widzom programu "The Voice od Poland". Podopieczna Tomsona i Barona dotarła do półfinału drugiej edycji show. Wcześniej można ją było oglądać też m.in. w "Bitwie na Głosy". Jako chórzystka występowała również w takich produkcjach telewizyjnych, jak "Taniec z Gwiazdami", "Koło Fortuny" oraz wybory Miss Supranational.

Kasia Dereń na Eurowizji

Co ciekawe, Kasia Dereń ma już za sobą występ dla naszego kraju na Eurowizji. Piosenkarka śpiewała w chórkach polskiej ekipy w konkursie w 2018 roku w Lizbonie, gdy Polskę reprezentowali Gromee i Lukas Meijer z piosenką "Light Me Up".

Kasię Dereń ponownie usłyszymy w finale eurowizyjnej "Szansy na Sukces", który odbędzie się już 23 lutego. O zaszczyt reprezentowania Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie będzie walczyć razem ze zwycięzcami kolejnych dwóch eliminacyjnych odcinków "Szansy na Sukces".

Zobacz zdjęcia Kasi Dereń w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Eurowizja 2020 - lista uczestników "Szansy na Sukces" z podziałem na odcinki