Lista kandydatów na reprezentanta Polski na Eurowizji 2020 wzbudziła niemal tak samo duże emocje wśród internautów oraz wiernych fanów konkursu, co sam sposób jego wyłonienia. W tym roku Telewizja Polska zdecydowała się bowiem przetestować rozwiązanie, które sprawdziło się w przypadku dziecięcej Eurowizji, czyli zorganizować specjalną edycję popularnego programu muzycznego "Szansa na Sukces". Kto, co i kiedy zaśpiewa w ramach krajowych eliminacji do Eurowizji 2020 w Rotterdamie? Wszystkie szczegóły do sprawdzenia już teraz poniżej.

Eurowizyjna "Szansa na Sukces - 1. odcinek

Pierwszy odcinek eurowizyjnej "Szansy na Sukces" odbędzie się w niedzielę, 2 lutego. Uczestnicy zaśpiewają kultowe przeboje szwedzkiego zespołu ABBA (m.in. "Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)", "Mamma Mia" i "Voulez-Vous"). Wystąpią:

 1. Amelia Andryszczuk 
 2. Daj To Głośniej 
 3. Kasia Dereń 
 4. Maja Hyży 
 5. Patryk Skoczyński 
 6. Sargis Davtyan
 7. Siostry Szlachta

Eurowizyjna "Szansa na Sukces - 2. odcinek

Drugi odcinek krajowych eliminacji do Eurowizji 2020 odbędzie się w niedzielę, 9 lutego. Kandydaci zaprezentują na żywo największe eurowizyjne hity (m.in. "Amar Pelos Dois" Salvadora Sobrala, "To nie ja" Edyty Górniak, czy "Save Your Kisses For Me" zespołu Brotherhood of Man). Wystąpią:

 1. Aleksandra Nykiel
 2. Alicja Szemplińska
 3. Damian Kulej
 4. Paulina Czapla
 5. Saszan
 6. Stashka 
 7. Weronika Curyło

Eurowizyjna "Szansa na Sukces - 3. odcinek

Trzeci odcinek specjalnej edycji "Szansy na Sukces" zaplanowano na niedzielę, 16 lutego. Uczestnicy będą wykonywać utwory z repertuaru legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles ("Help!", "Twist and Shout" czy "Please Please Me"). Wystąpią:

 1. Adrian Makar
 2. Albert Černy z zespołu Lake Malawi
 3. Basia Gąsienica
 4. Marek Kaliszuk
 5. Marzena Ryt
 6. Nick Sinckler 
 7. Norbert Legieć

Eurowizyjna "Szansa na Sukces" - finał

Wielki finał polskich eliminacji do Eurowizji 2020 odbędzie się w niedzielę, 23 lutego. Wystąpi w nim troje zwycięzców z trzech odcinków. Finaliści wykonają po dwa utwory - cover piosenki jednego z jurorów oraz premierową kompozycję stworzoną z myślą o Eurowizji. Wtedy też poznamy artystę, który będzie reprezentował Polskę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

QUIZ: Ile wiesz o Eurowizji? Na ostatnim pytaniu wykłada się prawie każdy