Eurowizja 2020 odbędzie się w Holandii. Przyszłoroczny konkurs będzie miał miejsce w Amsterdamie w dniach 12, 14 i 16 maja. Kraj tulipanów zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji po raz piąty. W środę, 13 listopada, organizatorzy opublikowali oficjalną listę państw wyrażających chęć udziału w jednym z największych światowych show. Kogo zobaczymy? Kogo zabraknie? Sprawdź PONIŻEJ.

EUROWIZJA 2020 - Kto wystąpi? 

W Amsterdamie zobaczymy wykonawców z 41 krajów. Po rocznej przerwie do rywalizacji powraca Ukraina oraz Bułgaria. Zabraknie natomiast Czarnogóry i Węgier. Udział w konkursie po raz kolejny potwierdziła Polska. Przed rokiem z piosenką "Pali się" nasz kraj reprezentował zespół Tulia, odpadając w półfinale. Na liście zgłoszeniowej nie brakuje również Australii, która regularnie od 2015 roku występuje przed europejską publicznością.

Pełna lista krajów zgłoszonych do Eurowizji 2020 przedstawia się następująco:

Albania, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Macedonia, Niemcy, Gruzja, Grecja, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Mołdawia, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania.

EUROWIZJA 2019 - triumf Holandii

Przypomnijmy, że 64. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrał reprezentant Holandii, Duncan Laurence z utworem "Arcade". W finale holenderski artysta otrzymał w sumie blisko 500 punktów od jury oraz publiczności. To właśnie dzięki triumfowi utalentowanego Holendra w Izraelu, jego kraj zorganizuje przyszłoroczną Eurowizję.

SPRAWDŹ TEŻ: Wiki Gabor - kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019? [Instagram, wiek, piosenki]