Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020. Laureatka dziesiątej edycji programu "The Voice of Poland" z drużyny Barona i Tomsona zwyciężyła specjalną edycję "Szansy Na Sukces" i to właśnie ona będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Siedemnastolatka z Ciechanowa pokonała w finale Kasię Dereń oraz Alberta Černy'ego z zespołu Lake Malawi. Dodajmy, że Alicja Szemplińska wygrała zarówno w głosowaniu jury, jak i widzów telewizyjnej Dwójki.

Alicja Szemplińska - "Empires" na Eurowizji 2020

Wszyscy finaliści eliminacyjnej "Szansy na Sukces" zaśpiewali w niedzielę, 23 lutego, po dwa utwory: cover jednego z eurowizyjnych hitów, które wygrały konkurs w poprzednich latach oraz swoją propozycję na Eurowizję 2020. Zwyciężczyni polskich preselekcji zaprezentowała na żywo przebój "Euphoria" szwedzkiej wokalistki Loreen oraz swój premierowy utwór pt. "Empires", którego autorami są Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

Alicja Szemplińska z piosenką "Empires" będzie reprezentować Polskę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie już w maju. Drugi półfinał z udziałem Polski odbędzie się w czwartek, 14 maja.

Zobacz zdjęcia z finału "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020" już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Kim jest Alicja Szemplińska? Sprawdź, co wiemy o młodej piosenkarce