Eurowizja 2021 już w maju. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w konkursie wezmą udział reprezentanci aż 40 krajów, w tym Polski. Tradycją stało się już, że swoich faworytów do zwycięstwa typują nie tylko fani z całego świata, ale także bukmacherzy. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie na ten moment szanse ma Polska, którą reprezentuje Rafał Brzozowski z anglojęzycznym utworem "The Ride".

ZOBACZ: Rafał Brzozowski reprezentantem Polski na Eurowizji 2021. Wiemy, co zaśpiewa w Rotterdamie

Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021

Nie jest tajemnicą, że pogłoski o wyborze prowadzącego "Jaka to melodia?" i "The Voice Senior" na polskiego reprezentanta w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji krążyły w mediach już od paru tygodni. Plotki zasłyszane na korytarzach Telewizji Polskiej okazały się być prawdą. 12 marca w programie "Pytanie na śniadanie" oficjalnie ogłoszono, że to właśnie 39-letni wokalista i prezenter telewizyjny poleci za dwa miesiące do Rotterdamu w barwach Polski.

Wiemy już, jak wybór polskiego kandydata i jego tanecznego utworu wpłynął na kursy bukmacherskie. Jeśli liczyliście na to, że w tym roku Polska typowana będzie na zwycięzcę, to możecie się mocno rozczarować.

Jak bukmacherzy oceniają szanse Polski na Eurowizji 2021?

Zdaniem ekspertów od zakładów, Rafał Brzozowski ze swoim "The Ride" nie ma raczej większych szans na podbicie serc zagranicznych jurorów i widzów. Po piątkowym ogłoszeniu TVP Polska od razu spadła w notowaniach o dwie pozycje. Na kompletującej zestawienia bukmacherów stronie internetowej eurovisionworld.com reprezentant naszego kraju typowany jest aktualnie do zajęcia dopiero 20. miejsca.

Dodajmy, że faworytami majowego konkursu na ten moment pozostają niezmiennie Szwajcaria, Bułgaria, Islandia, Francja, Włochy, Szwecja i Litwa.