Już za tydzień pierwszy półfinał Eurowizji 2021. Fani konkursu zrzeszeni w OGAE - Międzynarodowym Stowarzyszeniu Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji, wskazali już swoich faworytów. Czy według nich Rafał Brzozowski znajdzie się na podium? Przekonajcie się!

Eurowizja 2021 - faworyci. Ile punktów otrzymał Brzozowski?

Stowarzyszenie OGAE Poll od kilkunastu lat organizuje plebiscyt, w którym reprezentanci 43 państw przyznają piosenkom biorącym udział punkty, tym samym wskazując swojego faworyta. Jeśli chodzi o tegoroczną Eurowizję, to podjęli już decyzję. Według nich, największe szanse na zwycięstwo ma Malta, którą reprezentuje artystka Destiny, śpiewająca utwór "Je me casse". Drugie miejsce w głosowaniu zajęła Szwajcaria ("Tout L'Univers", wyk. Gjon's Tears, a trzecie - Francja ("Voilà", wyk. Barbara Pravi). 

Jak widać, Rafała Brzozowskiego nie ma na podium. Gdzie więc ulokowali go eksperci?

SPRAWDŹ: Piosenka Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021. O czym jest "The Ride"? [WIDEO, TEKST, TŁUMACZENIE]

Według notowania OGAE Poll Rafał Brzozowski ma niewielkie szanse na sukces w konkursie. Żaden z klubów nie docenił piosenki "The Ride". W rezultacie Polska zajmuje w zestawieniu ostatnie miejsce. Na pocieszenie warto wspomnieć, że nie jesteśmy sami. Punktów nie otrzymały także: Holandia, Słowenia, Portugalia, Północna Macedonia, Niemcy, Czechy, Austria, Albania i Gruzja.

Pełne zestawienie OGAE Poll znajdziecie w naszej galerii.

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja w Rotterdamie. Obecnie trwają przygotowania do półfinałów.

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Brzozowski odpowiada Elżbiecie Zapendowskiej i podsumowuje pracę w TVP. "Dlaczego miałbym się wstydzić?"