Fani Eurowizji czekali na ten dzień aż dwa lata. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja konkursu po raz pierwszy w historii została całkowicie odwołana. Powodem takiej decyzji organizatorów było oczywiście zagrożenie epidemiologiczne związane z pandemią koronawirusa. W tym roku jednak Europejska Unia Nadawców zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby wydarzenie doszło do skutku. Poznajcie szczegóły na temat 65. Konkursu Piosenki Eurowizji!

Eurowizja 2021 - miejsce

Eurowizja 2021 odbywa się w Rotterdamie w hali widowiskowo-sportowej Rotterdam Ahoy. Miasto wybrane na gospodarza ubiegłorocznego konkursu, który niestety nie doszedł do skutku, ponownie otrzymało prawo do organizacji wydarzenia w tym roku.

Eurowizja 2021 - data

O tym, że Eurowizja 2021 odbędzie się w trzecim tygodniu maja, wiedzieliśmy już od czerwca ubiegłego roku. Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że pierwszy półfinał Eurowizji 2021 zaplanowano na 18 maja, a drugi na 20 maja. To oznacza, że wielki finał, podczas którego poznamy zwycięzcę Grand Prix 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, odbędzie się w sobotę, 22 maja 2021 roku.

Eurowizja 2021 - kto z Polski?

Przypomnijmy, że Polskę na Eurowizji 2020 w Rotterdamie reprezentować miała zwyciężczyni programu "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020", Alicja Szemplińska z utworem "Empires". Telewizja Polska zdecydowała, że nastolatka nie będzie reprezentować naszego kraju w tegorocznym konkursie. W jej miejsce wybrano Rafała Brzozowskiego, który poleciał do Rotterdamu z anglojęzyczną piosenką "The Ride".