To nie jest łatwy rok dla fanów Eurowizji. Jak informowaliśmy was w połowie marca, tegoroczna edycja konkursu po raz pierwszy w historii została całkowicie odwołana. Powodem takiej decyzji organizatorów było oczywiście zagrożenie epidemiologiczne związane z pandemią koronawirusa. Miłośników największego wydarzenia muzycznego na świecie z pewnością ucieszy więc fakt, że powoli poznajemy coraz więcej szczegółów na temat przyszłorocznego show.

Eurowizja 2021 - miejsce

Dobra wiadomość dla tych, którzy planowali w maju tego roku wybrać się do Holandii. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie. Miasto wybrane na gospodarza tegorocznego konkursu, który niestety nie doszedł do skutku, ponownie otrzymało prawo do organizacji wydarzenia i rozpoczęło już przygotowania do przyszłorocznego wydarzenia.

Eurowizja 2021 - data

To już oficjalne - Eurowizja 2021 odbędzie się w trzecim tygodniu maja. Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że pierwszy półfinał Eurowizji 2021 odbędzie się 18 maja, a drugi 20 maja. To oznacza, że wielki finał, podczas którego poznamy zwycięzcę Grand Prix 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, odbędzie się w sobotę, 22 maja 2021 roku.

Eurowizja 2021 - kto z Polski?

Przypomnijmy, że Polskę na Eurowizji 2020 w Rotterdamie reprezentować miała zwyciężczyni programu "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020", Alicja Szemplińska z utworem "Empires". Telewizja Polska na razie nie zdecydowała, czy 17-latka będzie reprezentować nasz kraj w przyszłorocznym konkursie. Dodajmy jednak, że jeśli nawet tak się stanie, Alicja będzie musiała wystąpić z innym utworem. Decyzją Europejskiej Unii Nadawców, żaden kraj nie będzie mógł bowiem wykorzystać na przyszłorocznej Eurowizji piosenki wskazanej w tym roku.

ZOBACZ TEŻ: Eurowizja Junior 2021 odbędzie się w Polsce! Historyczna decyzja organizatorów