Destiny Chukunyere reprezentuje Maltę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 z utworem "Je Me Casse". Niech nie zwiedzie Was jego tytuł - niemal w całości wykonywany jest on bowiem w języku angielskim. Nie jest tajemnicą, że kompozycja z marszu podbiła serca miłośników konkursu. Malta jest aktualnie typowana do zwycięstwa - zajmuje pierwsze miejsce zarówno w notowaniach bukmacherów, jak i w zestawieniu OGAE Poll, czyli głosowaniu eurowizyjnych fanklubów.

Destiny z Malty wygrała Eurowizję Junior

Odnosicie wrażenie, że skądś już znacie tegoroczną reprezentantkę Malty w Konkursie Piosenki Eurowizji? Bardzo możliwe, że macie rację! Destiny jest bowiem zwyciężczynią Eurowizji Junior. Udało się jej tego dokonać w 2015 roku z piosenką "Not My Soul". W finale konkursu zdobyła 185 punktów, bijąc rekord ustanowiony w 2004 roku przez Marię Isabel z Hiszpanii.

Destiny z Malty - kim jest prywatnie?

Destiny Chukunyere urodziła się 29 sierpnia 2002 roku w Birkirkara, drugim co do liczby mieszkańców mieście na Malcie. Jej ojcem jest nigeryjski piłkarz Ndubisi Chukunyere. Z kolei mama Destiny pochodzi z Malty. Piosenkarka ma dwójkę młodszego rodzeństwa: siostrę Melody i brata o imieniu Isaiah.

Destiny z Malty - kariera i dotychczasowe sukcesy

Destiny od dziecka startowała w różnego rodzaju konkursach muzycznych. Na swoim koncie ma sukcesy na m.in. Asteriks Music Festival i dziecięcym San Remo. Przełom w jej karierze nastąpił w 2015 roku. W lipcu wygrała krajowe eliminacje do Eurowizji Junior, wykonując brawurowo cover przeboju "Think" z repertuaru legendarnej Arethy Franklin, która do dziś stanowi jedną z jej największych muzycznych inspiracji.

W 2017 roku Destiny wystartowała w 11. edycji brytyjskiego "Mam Talent!". Ostatecznie dotarła do półfinału, w którym zajęła szóste miejsce.

Niewiele osób wie, że Destiny wystąpiła po raz pierwszy na dorosłej Eurowizji już w 2019 roku. Wschodząca gwiazda śpiewała wtedy chórkach reprezentanki Malty, Micheli Pace. Piosenka "Chameleon" zakwalifikowała się do finału i zajęła w nim 14. miejsce.

W 2019 roku Destiny wzięła udział w drugim sezonie programu "X Factor Malta", który jednocześnie pełnił funkcję maltańskich preselekcji do Eurowizji 2020. Udało się jej wygrać show, ale przypomnijmy, że ubiegłoroczna Eurowizja nie doszła do skutku z powodu pandemii.

Oficjalny teledysk do eurowizyjnego hitu Destiny możecie obejrzeć poniżej.