Miłośnicy Eurowizji doczekali się. 18 maja 2021 roku w hali widowiskowo-sportowej Rotterdam Ahoy oficjalnie rozpoczęła się 65. edycja tego słynnego konkursu. W pierwszym półfinale w szranki stanęło 16 krajów, w tym faworyci tegorocznej Eurowizji - Destiny z Malty, występująca w barwach Cypru Elena Tsagrinou i litewski zespół The Roop. Czy przewidywania bukmacherów i eurowizyjnych fanklubów faktycznie się potwierdziły? Już wiemy!

Eurowizja 2021 - wyniki 1. półfinału

Spośród 16 państw biorących udział w pierwszym półfinale do sobotniego finału zakwalifikowało się tylko 10 z nich. O tym, które delegacje pozostały w grze o Grand Prix 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, a które już dziś niestety pożegnały się z marzeniami o zwycięstwie, zadecydowali jurorzy i widzowie, biorący udział w głosowaniu.

Przypominamy, że osoby przebywające na terenie Polski nie mogły dziś oddawać głosów na swoich faworytów - będą mogły to zrobić dopiero w czwartek podczas drugiego półfinału z udziałem Rafała Brzozowskiego, a także w trakcie wielkiego finału, który zaplanowano na sobotę.

Lista krajów awansujących do finału została ogłoszona przez prowadzących po zsumowaniu wszystkich głosów. Podana kolejność jest przypadkowa.

  1. Norwegia
  2. Izrael
  3. Rosja
  4. Azerbejdżan
  5. Malta
  6. Litwa
  7. Cypr
  8. Szwecja
  9. Belgia
  10. Ukraina

Warto zaznaczyć, że typy bukmacherów potwierdziły się niemal w całości. Jedynym krajem, które nie awansował do finału, choć na to wskazywały dotychczasowe notowania, jest Chorwacja. W jej miejsce do finału konkursu dostał się niedoceniany przez ekspertów Izrael.

CZYTAJ TEŻ: Polska na Eurowizji 2021 - kiedy i gdzie oglądać występ Rafała Brzozowskiego? Sprawdź!