Znamy wyniki Eurowizji Junior 2017. Kto wygrał i jakie miejsce zajęła Polska w finale konkursu, który odbył się 26.11.2017 w stolicy Gruzji Tbilisi? Tym razem w równej mierze zdecydowało o tym nie tylko profesjonalne jury, ale także widzowie i internauci, którzy po raz pierwszy w historii dziecięcej Eurowizji mieli możliwość głosować na piosenkę z własnego kraju. Głosowanie internetowe wystartowało już przed finałem, który rozpoczął się o godz. 16:00 polskiego czasu. Następnie swoje głosy przyznali jurorzy i widzowie oraz internauci w drugiej turze głosowania. Kto okazał się najlepszy?

ZOBACZ: ALICJA REGA Kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2017?

Eurowizja Junior 2017 - kto wygrał?

Po dodaniu wszystkich punktów okazało się, że zwycięzcą Eurowizji Junior 2017 została Rosja, którą reprezentowała 14-letnia Polina Bogusevich z piosenką "Wings". Łącznie otrzymała 188 punktów. Reprezentantka Polski wystąpiła w finale jako druga i z wynikiem 138 punktów ostatecznie zajęła 8. miejsce. Warto dodać, że Alicja Rega zajęła 7. miejsce w głosowaniu publiczności. To najlepszy wynik Polski w historii startów na Eurowizji Junior. Alicja może się też pochwalić najwyższą notą, czyli 12 punktami, od jury z Irlandii.

Co ciekawe, głosowanie online niestety nie przebiegło bez zarzutu. Serwery nie wytrzymały ogromnego zainteresowania, przez co strona do głosowania nie działała wielu internautom, którzy chcieli oddać głosy na swoich ulubieńców. Z oświadczenia Junior Eurovision Song Contest na Facebooku wynika, że pomimo problemów ze stroną, w sumie zliczono ponad 330 tys. głosów z ponad 100 krajów.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy i dla utalentowanej Alicji Regi, która doskonale przygotowana w finale konkursu w Gruzji dała naprawdę fantastyczny występ!