Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach. Polska pierwszy raz w historii zorganizuję Konkurs Piosenki dla Dzieci. Nasz kraj otrzymał prawo do organizacji festiwalu dzięki triumfowi Roksany Węgiel w ubiegłorocznej edycji konkursu. Przed rokiem w Mińsku, Roxie z piosenką "Anyone I Want To Be” podbiła serca wielu tysięcy fanów w całej Europie! W marcu Europejska Unia Nadawców zaakceptowała kandydaturę Górnego Śląska jako miasta-gospodarza. W niedzielę, 24 listopada na scenie w Arenie Gliwice przed polską publicznością zaprezentuje się 19 młodych piosenkarzy. Początek show zaplanowano na godzinę 16:00. 

Eurowizja Junior 2019 – CEREMONIA OTWARCIA [TRANSMISJA ONLINE]

Mimo, że koncert główny odbędzie się w niedzielę, to już dzisiaj, niespełna tydzień przed finałem czekają nas pierwsze emocje związane z Eurowizją Junior 2019! 18 listopada będzie miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia 17. Konkursu Piosenki dla Dzieci. Wydarzenie rozpocznie się o16:30. Zainteresowani będą mogli śledzić transmisję uroczystości z Teatru Śląskiego w Katowicach za pośrednictwem Internetu. Relacja dostępna będzie na stronach współorganizatora konkursu, Telewizji Polskiej – eurowizja.tvp.pl, vod.tvp.pl oraz poprzez aplikację mobilną VOD. Oficjalna strona ESCJ – junioreurovision.tv także zaplanowała transmisję online. 

Ceremonię poprowadzi znany dziennikarz "Pytania na śniadanie”, Mateusz Szymkowiak. Uroczystość otwarcia Eurowizji Junior 2019 zainauguruje występ polskiego zespołu 4Dreamers. Boysband zaśpiewa premierowy utwór "Ina-Pro Pro”. Chłopcy, podobnie jak ubiegłoroczna zwyciężczyni Konkursu Piosenki dla Dzieci, Roxie Węgiel, byli uczestnikami pierwszej edycji "The Voice Kids".

Eurowizja Junior 2019 – FINAŁ [TRANSMISJA TV, ONLINE]

W niedzielę oczy całej Europy będą skierowane na Polskę. 24 listopada w Gliwicach odbędzie się najważniejszy konkurs muzyczny w naszym kraju, finał Eurowizji Junior 2019. W przeciwieństwie do ceremonii otwarcia, koncert główny będziemy mogli obejrzeć w telewizji. Transmisję przeprowadzą kanały Telewizji Polskiej – TVP1, TVP ABC oraz TVP Polonia. Relacja dostępna będzie również w sieci – eurowizja.tvp.pl, vod.tvp.pl oraz w aplikacji VOD. Występ młodych piosenkarzy pokaże już wcześniej wspomniana strona JESC – junioreurovison.tv. 

Konkurs poprowadzą: tancerka Ida Nowakowska, prezenter telewizyjny Aleksander Sikora oraz zwyciężczyni festiwalu z 2018 roku Roksana Węgiel. Przed ekranami telewizorów oraz komputerów widzimy się o 16:00.

Eurowizja Junior 2019 – BILETY. Czy są jeszcze dostępne?  

Sprzedaż biletów na Eurowizję Junior 2019 ruszyła na początku października. Ceny wejściówek wahały się od 25 złotych na wysokiej trybunie, do nawet 399 zł za strefę VIP. Odpowiedzialne za dystrybucję były sprawdzone bileteria w Polsce i zza granicą – eBilet, Eventim, KupBilecik, KupBilet. Niestety, z przykrością musimy poinformować, że większość z nich zakończyło już sprzedaż na niedzielny koncert główny. 

SPRAWDŹ TEŻ: Wiktoria Gabor – kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019? [Instagram, wiek, piosenki]