Eurowizja Junior odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. 24 listopada na scenie w Arenie Gliwice zobaczymy 19 uzdolnionych artystów młodego pokolenia. Wśród nich wystąpi polska reprezentantka, Viki Gabor z piosenką "Superhero". Mimo, że finał konkursu będzie miał miejsce dopiero w niedzielę, głosować możemy już od piątku. Wszystkie szczegóły dotyczące głosowania sprawdź poniżej. 

Eurowizja Junior 2019 – głosowanie online

W niedzielę poznamy zwycięzcę 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. O tym kto wygra Eurowizję Junior 2019 zdecyduje nie tylko profesjonalne jury, ale także publiczność. W przeciwieństwie do Eurowizji dla dorosłych piosenkarzy, możemy oddawać głos na nasz kraj.  Głosowanie online rozpoczęło się w piątek, 22 listopada. Wspierać swoich faworytów można przez trzy dni za pośrednictwem oficjalnej stronie JESC – https://vote.junioreurovision.tv/. Każdy z internautów ma możliwość oddania od 3 do 5 głosów. Głosowanie online zakończy się tuż przed rozpoczęciem finału. Po występie wszystkich uczestników głosowanie zostanie ponownie włączone na około 15 minut.

Eurowizja Junior 2019  - Viki Gabor będzie reprezentować Polskę

Wiktoria Gabor jest polską reprezentantką podczas tegorocznej Eurowizji Junior. Utalentowana 12-latka zaśpiewa utwór "Superhero", wykonany w języku polskim oraz angielskim. Viki wystąpi na eurowizyjnej scenie jako 11. uczestniczka. Według opinii wielu osób, Polska ma szansę na drugi triumf z rzędu. Przypomnijmy, że ubiegłoroczną edycję festiwalu w Mińsku wygrała Roksana Węgiel. Piosenką „Anyone I Want To Be” Roxie zdobyła serca wielu fanów w całej Europie.  

SPRAWDŹ TAKŻE: Eurowizja Junior 2019: transmisja. Sprawdź wszystkie szczegóły!