Eurowizja Junior 2019 zakończona. Na wielkiej multimedialnej scenie w Arenie Gliwice zaprezentowali się młodzi reprezentanci 19 krajów walczących w tym roku o Grand Prix. O tym, kto wygrał zadecydowali jurorzy wraz z widzami, którzy oddawali swoje głosy w internecie. Finał wygrała Viki Gabor, reprezentantka Polski z piosenką "Superhero". Tym samym Polska przechodzi do historii jak pierwszy kraj, który wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci dwa razy z rzędu. Gratulacje! Jak prezentują się szczegółowe wyniki Eurowizji Junior 2019? Sprawdź PONIŻEJ.

Eurowizja Junior 2019 - WYNIKI

W finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Gliwicach wystartowali reprezentanci 19 państw: Australia, Francja, Rosja, Macedonia Północna, Hiszpania, Gruzja, Białoruś, Malta, Walia, Kazachstan, Polska, Irlandia, Ukraina, Holandia, Armenia, Portugalia, Włochy, Albania i Serbia.

Tegoroczny zwycięzca, czyli Wiktoria Gabor z Polski otrzymała w sumie 278 punktów. Wykonawczyni piosenki "Superhero" zdobyła 112 punktów w głosowaniu jury i 166 punktów od widzów. 

Drugie miejsce zajął Yerzhan Maksim z Kazachstanu (227 punktów), a trzecie Melani Garcia z Hiszpanii (212 punktów). W pierwszej dziesiątce znalazły się także: Holandia, Francja, Macedonia Północna, Włochy, Australia, Armenia i Serbia. Ostatnie, dziewiętnaste miejsce zajęła Malta.

Jak podaje organizator konkursu, w sumie oddano ponad 3,77 mln ważnych głosów.

Zwycięskiej piosenki "Superhero" autorstwa Małgorzaty Uściłowskiej (Lanberry),Patryka Kumóra i Dominica Buczkowskiego (Minu) możecie posłuchać poniżej:

SPRAWDŹ TEŻ: Wiktoria Gabor - kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior? [Instagram, wiek, piosenki]