Już w niedzielę wielki finał Eurowizji Junior 2020! Konkurs Piosenki dla Dzieci po raz kolejny zorganizuje Polska, która wygrała dwie ostatnie edycje festiwalu. O końcowy triumf powalczy dwunastu młodych artystów, a wśród nich polska reprezentantka, Alicja Tracz. Mimo że finałowy koncert odbędzie się dopiero za dwa dni, to głosować możemy już od piątku. Wszystkie szczegóły dotyczące głosowania sprawdź poniżej. 

ZOBACZ: Eurowizja Junior 2020: kim jest Ala Tracz, reprezentantka Polski? Wiek, rodzeństwo, Instagram, The Voice Kids

Eurowizja Junior 2020: głosowanie online - jak zagłosować na Polskę?

Nazwisko zwycięzcy 18. Konkursu Piosenki dla Dzieci poznamy podczas niedzielnego finału. O tym, kto wygra Eurowizję Junior 2020 zdecyduje nie tylko profesjonalne jury, ale także widzowie w głosowaniu internetowym. Warto dodać, że w przeciwieństwie do Eurowizji dla dorosłych piosenkarzy, w festiwalu dla młodych wokalistów można oddawać głos na swój ojczysty kraj.  

Głosowanie online rozpocznie się w piątek, 27 listopada o godz. 20:00. Wspierać swoich faworytów możemy za pośrednictwem oficjalnej strony JESC - https://vote.junioreurovision.tv/. Każdy z internautów ma możliwość oddania maksymalnie trzech głosów. Głosowanie internetowe zakończy się tuż przed rozpoczęciem koncertu finałowego, czyli o 16:59. Po występie wszystkich uczestników głosowanie zostanie ponownie włączone na około 15 minut.

Przypomnijmy, że Eurowizja Junior 2020 zostanie zorganizowana w zupełnie innej formule niż zazwyczaj. Z powodu panującej na całym świecie pandemii EBU i Telewizja Polska podjęły decyzję, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie w formie zdalnej - wydarzenie zostanie poprowadzone w warszawskiej siedzibie TVP, a uczestnicy zaprezentują się na żywo ze studia telewizyjnego w swoim kraju.