Na początku marca dowiedzieliśmy się, że Polska ponownie będzie organizatorem Konkursu Piosenki dla Dzieci. Początkowe doniesienia sugerowały, że gospodarzem Eurowizji Junior 2020 będzie Kraków. Jednak podczas wczorajszego koncertu "Eurovision: Europe Shine a Light" wszystkie plotki zostały zdementowane. 16 maja poznaliśmy oficjalny slogan i logo konkursu, ale także podano miejsce oraz termin organizacji koncertu finałowego. 

Eurowizja Junior 2020 - kiedy i gdzie?

To już oficjalne! Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Tym samym Polska jako pierwszy kraj w historii festiwalu po raz drugi z rzędu zorganizuje Konkurs Piosenki dla Dzieci. Za przygotowania 18. edycji festiwalu tak, jak przed rokiem odpowiedzialne będą Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. 

W czasie trwania sobotniego koncertu "Światło dla Europy" prowadzący show połączyli się m. in. z Viki Gabor. Triumfatorka Eurowizji Junior 2019 opowiedziała, jak spędza czas podczas domowej izolacji. Pod koniec rozmowy 12-letnia artystka ujawniła oficjalne hasło i logo tegorocznego konkursu. "Move The World" - "Rusz Światem" to slogan 18. edycji Konkursu Piosenki dla Dzieci, która odbędzie się pod koniec listopada w stolicy naszego kraju. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Telewizji Polskiej: "Hasło nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swoje działanie, umiejętności i pasję". 

Zobacz oficjalne logo Eurowizji Junior 2020 w Polsce już teraz w GALERII >>

ZOBACZ TAKŻE: Viki Gabor zdradziła nam, czego słucha najczęściej. Która artystka zdominowała jej muzyczną playlistę?