Kim jest Ala Tracz? Alicja będzie reprezentować Polskę podczas 18. Konkursu Piosenki dla Dzieci. Zdaniem ekspertów zwyciężczyni specjalnej edycji "Szansy na sukces", która tak jak przed rokiem pełniła rolę polskich preselekcji, jest jedną z głównych kandydatek do końcowego triumfu. W niedzielnym konkursie głównym wschodząca gwiazda estrady wystąpi jako szósta w kolejności. Przypomnijmy, że w tegorocznym festiwalu udział weźmie dwunastu artystów. 

Alicja Tracz: wiek, szkoła, rodzeństwo

Ala Tracz ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w woj. lubelskim. Na co dzień jest uczennicą czwartej klasy szkoły podstawowej w Potoku Wielkim. Uwielbia podróżować, tańczyć oraz jeździć na rolkach. Niedawno odkryła w sobie także nową pasję - jazdę konną. W maju wspólnie z siostrą Olą wydały swój pierwszy debiutancki singiel w duecie zatytułowany "Przed nami cały świat", do którego nagrały teledysk. 

Alicja Tracz: The Voice Kids

Uzdolniona 10-latka swoją muzyczną karierę rozpoczęła za sprawą programu "The Voice Kids". Ala, która wystąpiła w trzeciej edycji muzycznego show, pod wodzą Dawida Kwiatkowskiego dotarła do samego finału. W decydującym odcinku uległa swojemu koledze z drużyny, Marcinowi Maciejczakowi. 

Alicja Tracz: Instagram

Ala Tracz funkcjonuje na Instagramie pod nazwą @ala_tracz. Jej profil obecnie obserwuje blisko 40 tys. osób, ale zapewne po niedzielnym finale Eurowizji Junior ta liczba znacznie się powiększy. 

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2020: GŁOSOWANIE. Jak zagłosować na Polskę?