Eurowizja Junior 2020 zostanie zorganizowane w Polsce! Po raz pierwszy w historii konkursu, ten sam kraj będzie jego gospodarzem drugi rok z rzędu. Informację tę potwierdziła już Europejska Unia Nadawców, a w serwisie YouTube pojawiło się oficjalne nagranie. Kiedy i gdzie odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci? Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się informacje, że miastem gospodarzem ma zostać Kraków, a impreza odbędzie się w listopadzie na Tauron Arenie. Niestety żadna z tych informacji nie została jeszcze potwierdzona. Nie wiemy również, kto w tym roku miałby reprezentować Polskę w konkursie.

Polska gospodarzem Eurowizji Junior 2020

To, że Polska po ubiegłorocznym zwycięstwie Viki Gabor będzie organizatorem Eurowizji 2020, wcale nie było tak oczywiste. O ile w przypadku Eurowizji, obowiązuje zasada, że gospodarzem jest wygrany kraj, w przypadku JESC jest zupełnie inaczej. Zwycięskie państwo może złożyć wniosek o przyznanie organizacji show, ale wcale nie ma do tego pierwszeństwa i jest traktowane na równi z pozostałymi zgłoszonymi krajami. 

Eurowizja Junior 2019 była historyczna pod wieloma względami. Przede wszystkim Polska pierwszy raz organizowała to olbrzymie wydarzenie. Oprócz tego, nigdy wcześniej żaden kraj - gospodarz nie wygrał Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci przed swoją publicznością. Nam udała się ta sztuka. Kiedy opadły pierwsze emocje, zaczęły się pytania czy ponownie zorganizujemy Eurowizję dla młodych artystów. Teraz wiemy już, że tak!

Pozostaje nam więc czekać na informację, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2020.

ZOBACZ TEŻ: VIKI GABOR o hejcie, romskim pochodzeniu i relacji z Roxie Węgiel [WYWIAD]