Reprezentanta Polski na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci tak, jak przed rokiem wyłoniła specjalna edycja "Szansy na sukces". W finale muzycznego show zmierzyły się Lena Marzec, Agata Serwin oraz Alicja Tracz, które triumfowały w odcinkach półfinałowych. Która z młodych artystek zdaniem jurorów oraz telewidzów zaprezentowała się najlepiej i zasłużyła na reprezentowanie naszego kraju na Eurowizji Junior 2020?

"Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020 - FINAŁ": kto wygrał?

W decydującym odcinku "Szansy na sukces" każda z finalistek zaprezentowała po dwa utwory - jeden cover oraz piosenkę specjalnie przygotowaną na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Finał programu na żywo ze studia Telewizji Polskiej poprowadził Artur Orzech, natomiast na kanapie jurorskiej zasiedli Cleo, Dawid Kwiatkowski i Viki Gabor, zwyciężczyni zeszłorocznej Eurowizji dla Dzieci, którą zorganizowano w Gliwicach. 

EXCLUSIVE: "The Voice Kids": Cleo szczerze o relacji z Dawidem Kwiatkowskim: "Otoczył mnie opieką" [WIDEO]

Zwyciężczynie wyłonili widzowie w głosowaniu SMS-owym oraz jurorzy. Laureatką programu, a tym samym reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2020 została 10-letnia Alicja Tracz, która triumfowała zarówno w głosowaniu publiczności, jak i członków jury. Drugie miejsce zajęła Lena Marzec, a trzecie Agata Serwin. 

Kim jest Alicja Tracz?

Ala ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy (woj. lubelskie). Chodzi do czwartej klasy szkoły podstawowej w Potoku Wielkim. Uwielbia podróżować, tańczyć oraz jeździć na rolkach. Niedawno odkryła w sobie także nową pasję - jazdę konną. W maju wspólnie z siostrą Olą wydały swój pierwszy debiutancki singiel w duecie - piosenka "Przed nami cały świat" i do niej teledysk.

Alicja w finale "Szansy na sukces" wykonała utwór "Mam tę moc" z filmu "Karina lodu" oraz piosenkę "I'll Be Standing", z którą będzie reprezentować Polskę podczas tegorocznej dziecięcej Eurowizji. Polsko-angielski przebój dla wschodzącej gwiazdy muzyki skomponował Gromee. 

Przypomnijmy, że 18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Polska jako pierwszy kraj w historii festiwalu zorganizuje go po raz drugi z rzędu. Tegoroczna Eurowizja Junior będzie inna niż zazwyczaj, wszystko z powodu koronawirusa. W związku z pandemią Eurowizja Junior 2020 zostanie zorganizowana w formie zdalnej - młodzi artyści nie pojawią się fizycznie w stolicy Polski, a wystąpią jedynie w studiach publicznych nadawców. W konkursie weźmie udział 13 państw - Armenia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Kazachstan, Malta, Niemcy, Polska, Rosja, Serbia oraz Ukraina. 

Zdjęcia z finałowego odcinka "Szansy na sukces" znajdziecie w naszej GALERII.

Czy utwór "I'll Be Standing" okaże sie hitem?

ZOBACZ TAKŻE: Viki Gabor o hejcie, romskim pochodzeniu i relacji z Roxie Węgiel [WYWIAD]