Burza w sieci po finale Eurowizji Junior 2020. 18. edycję dziecięcej wersji najpopularniejszego konkursu piosenki na świecie wygrała FrancjaValentina Tronel podbiła serca jury i widzów swoim uroczym występem z utworem "J'imagine". Werdykt wzbudził spore emocje w sieci. O dziwo tym razem jednak nie chodziło o gusta internautów. Większość z nich zgadza się bowiem z tym, że przyjemna dla ucha, radosna piosenka i kolorowe wizualizacje idealnie wpasowały się w klimat dziecięcej Eurowizji. Kontrowersje wzbudził za to sam aspekt techniczny - spora część komentujących zarzuca francuskiemu nadawcy wykorzystanie playbacku podczas konkursowego występu jedenastolatki.

Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020 śpiewała z playbacku?

Gratulacje dla Francji z okazji zwycięstwa w Eurovision Lip Sync Contest 2020. Serio, to jest po prostu śmieszne, ona nawet nie udawała, że śpiewa na żywo... - czytamy w komentarzach na jednym z zagranicznych serwisów eurowizyjnych.

Liczne głosy krytyki pojawiły się w mediach społecznościowych także ze strony polskich widzów. Co ciekawe, internauci zarzucają korzystanie z playbacku nie tylko zwycięskiej Francji, ale także młodym reprezentantom innych państw.

Jedyny plus to to, że nie wygrała Białoruś, która moim zdaniem leciała z playbacku - czytamy na Facebooku.

- No to Cię zaskoczę, że oprócz Białorusi, Rosja i Francja to też był playback - dodaje inna fanka konkursu.

Choć ciężko jest ocenić, czy uczestnicy tegorocznej Eurowizji Junior faktycznie posiłkowali się pełnym playbackiem, to prawdą jest, że regulamin dopuszczał w tym roku wykorzystanie puszczonych z taśmy wokali wspomagających. Stało się tak, aby w czasie pandemii ograniczyć do minimum ilość osób występujących na scenie.

Europejska Unia Nadawców, czyli organizator konkursu, na razie nie odniosła się do pretensji internautów. Przypomnijmy, że reprezentująca Polskę Ala Tracz zajęła 9. miejsce (na 12 państw uczestniczących w tegorocznej edycji).

Zwycięski występ Valentiny z Francji możecie obejrzeć w całości poniżej:

CZYTAJ TEŻ: Eurowizja Junior 2020 -  szczegółowe WYNIKI konkursu