Eurowizja Junior 2021 obędzie się w tym roku wyjątkowo późno. Niektóre kraje jednak mają już wytypowanych reprezentantów - stawiają na osoby, które zabłysnęły w "The Voice Kids". Czy Polska również postawi na zwyciężczynię ostatniej edycji muzycznego talent show, Sarę Egwu-James? Poznajcie szczegóły.

Eurowizja Junior 2021: gdzie i kiedy?

Do tej pory udział w Eurowizji Junior 2021 potwierdziły Francja, Gruzja, Hiszpania, Niemcy i Rosja. Wiadomo również, że Holandia zakończyła castingi do krajowych eliminacji, a więc wkrótce wyłoni swojego reprezentanta. Po przerwie na Eurowizję Junior zamierza wrócić Irlandia. Portugalia poinformowała natomiast, że ich reprezentantem będzie Simão Oliveira, 14-letni zwycięzca tamtejszej edycji "The Voice Kids". 

Na początku grudnia 2020 pojawiła się oficjalna informacja ze strony Europejskiej Unii Nadawców, że Eurowizja Junior 2021 odbędzie się we Francji. Teraz wiemy, że francuski nadawca zorganizuje konkurs w stolicy kraju, Paryżu. Widowisko zostanie zorganizowane w słynnej La Seine Musicale, która może pomieścić 6000 widzów. Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia 2021 roku - podaje za EBU portal eurowizja.org.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2020: wyniki. Kto wygrał 18. edycję konkursu?

Eurowizja Junior 2021: kto będzie reprezentować Polskę?

Jacek Kurski - prezes TVP potwierdził, że reprezentant Polski na Eurowizji Junior 2021 zostanie wyłoniony tak samo, jak rok i dwa lata temu, czyli poprzez program "Szansa na sukces". Obecnie trwają zgłoszenia, jednak niektórzy już mają swoją faworytkę. To Sara Egwu-James, zwyciężczyni 4. edycji "The Voice Kids". Czy to właśnie ona pojedzie na Eurowizję Junior 2021? Tego dowiemy się dopiero jesienią.

SPRAWDŹ: Sara Egwu-James - kim jest zwyciężczyni "The Voice Kids 4"? [WIEK, RODZICE, YOUTUBE, TIK TOK, INSTAGRAM]