Ewa Błaszczyk już wkrótce może stać się bohaterką filmu biograficznego.W końcu aktorka to nie tylko ikona polskiego filmu i tematu, lecz także kobieta, której życie nigdy nie oszczędzało.

Błaszczyk od 16 lat walczy o wybudzenie pogrążonej w śpiączce córki Oli. To właśnie choroba Oli zainspirowała ją do założenia fundacji Akogo? oraz kliniki Budzik, w której osoby w śpiączce mogą uzyskać pomoc medyczną, zaś ich bliscy – wsparcie psychologa. Teraz aktorka chce, aby jej perypetie przeniesiono na ekran. Wszystko wygląda więc na to, że już wkrótce powstanie film inspirowany jej biografią.

Zobacz: Ewa Błaszczyk o wybudzaniu Oli ze śpiączki: Jej spojrzenie jest bardziej obecne, lewa ręka się rozluźnia

Historia 22-letniej obecnie Oli i walczącej o jej zdrowie matki od wielu lat wzrusza i rozczula Polaków. Wszystko to za sprawą bezkompromisowej walki Ewy Błaszczyk o wybudzenie córki ze śpiączki. Teraz historią życia aktorki zainteresowała się reżyserka Magdalena Łazarkiewicz. Autorka takich obrazów jak Białe małżeństwo i Nieobecność postanowiła nakręcić film, którego tematem będzie  heroiczna batalia matki o odzyskanie pogrążonej w śpiączce córki. O swoich zmaganiach ze stanem medycznym córki aktorka opowiadała m.in. w programie Łukasza Jakóbiaka20m2 Łukasza:

 

 

Ewa Błaszczyk potwierdziła w Fakcie, że reżyserka zgłosiła się do niej z propozycją takiego projektu. Czy jednak aktorka znajdzie się w obsadzie produkcji? Tego jeszcze nie wie. Oto, co o planowanym filmie powiedziała gazecie:

Magdalenie Łazarkiewicz zależy, bym brała w tym udział, więc się zgodziłam. Mogę powiedzieć, że film ma się skupiać na mechanizmach, jakie rządzą ludźmi, gdy pojawiają się poważne problemy. Ma pokazać, jak porażki i problemy przekuć w materialne rzeczy, które potem rodzą dobro, na przykład klinikę, która ratuje życie innym. Zanosi się na ciężką pracę i silne emocje. Czy zagram w filmie? Jeszcze tego nie wiem. Zależy mi, by było to kreatywne kino, a nie jeden do jednego moje życie. Film rządzi się swoimi prawami.

No cóż, mamy nadzieję, że produkcja dojdzie do skutku a aktorka dostanie w nim chociaż epizod.

Choć znając jej talent i biografię, doskonale odnajdzie się także w roli pierwszoplanowej. W końcu kto jak kto, ale ona wie najlepiej, co znaczy wieloletnia walka o zdrowie własnego dziecka…