Ewa Chodakowska i jej mąż Lefteris Kavoukis przyłączają  się do pomocy służbie zdrowia i ponownie wspierają najbardziej potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Najpopularniejsza polska trenerka tym razem postanowiła udzielić pomocy dzieciom zmagającym się z chorobami nowotworowymi. 38-letnia gwiazda fitnessu pomogła młodym pacjentom i ich opiekunom za pośrednictwem Fundacji Spełnionych Marzeń. Trenerka przekazała naturalne mydła w płynie i kremy do rąk beBIO do Instytutu Matki i Dziecka oraz Samodzielnego Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Dodatkowo dzięki współpracy z fundacją DKMS udało się również dostarczyć kosmetyki dla 16 innych ośrodków w Polsce, w tym 5 klinik pediatrycznych oraz 11 szpitali dla dorosłych. W sumie do lekarzy, personelu medycznego, dzieci, ich opiekunów i rodziców powędrowało 6 tysięcy mydeł w płynie i kremów do rąk.

Ewa Chodakowska wspiera potrzebujących

To nie pierwszy raz, gdy Ewa Chodakowska i jej biznesowi partnerzy wspierają potrzebujących w trakcie obecnego kryzysu epidemiologicznego. Już na początku kwietnia fitnessowa idolka milionów Polek rozpoczęła przekazywanie całodziennego wyżywienia dla diagnostów i pracowników Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny oraz Laboratorium Diagnostyki w Szczecinie oraz seniorów, do których trenerka dotarła przez Fundację Szlachetna PaczkaŁącznie Chodakowska rozda w czasie epidemii COVID-19 aż 25 tysięcy posiłków osobom potrzebującym.

- Wszyscy mamy świadomość powagi sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Dlatego tak ważna jest w tym okresie nie tylko troska o siebie, ale także o innych. Diagności i pracownicy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH oraz Laboratorium Diagnostyki w Szczecinie pracują teraz bez przerwy, a wykonywane przez nich testy i badania są kluczowym narzędziem w stawieniu czoła koronawirusowi. Dodatkowo zdecydowaliśmy się połączyć siły ze Szlachetną Paczką i przy ich wsparciu wysyłać posiłki także seniorom i osobom samotnym - mówiła Chodakowska.

Ponadto 10% dochodu ze sprzedaży naturalnych kosmetyków beBIO w sklepie internetowym Ewa Chodakowska przekazuje na zakup środków zabezpieczających przed koronawirusem dla chorych onkologicznie dzieci, ich opiekunów, a także całego personelu medycznego w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Samodzielnym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, dzięki Fundacji Spełnionych Marzeń.

ZOBACZ TEŻ: Jak obciąć włosy w domu mężczyźnie - czego używać i jakich błędów nie popełniać?