Ewa Chodakowska dla wielu osób jest nie tylko autorytetem w kwestii fitnessu i zdrowego stylu życia, ale także urody. Trudno się jednak temu dziwić. W wieku 38 lat trenerka może się pochwalić smukłym i pięknie wyrzeźbionym ciałem bez grama cellulitu, gładką skórą oraz lśniącymi włosami. Gdy więc chce jeszcze bardziej zmotywować swoich obserwatorów do regularnych ćwiczeń i prawidłowego odżywiania, przestaje mówić o zdrowiu i prewencji, a zaczyna opowiadać o tym, co bardziej działa na ich wyobraźnię.

No to może tak! Piękna cera, lśniące włosy, zdrowa, jędrna skóra na całym ciele. Hmm? Nie mów mi, że o tym nie myślisz... - pisze w jednym ze swoich najnowszych wpisów w mediach społecznościowych.

Sekrety urody Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska przyznaje, że jej profile na Facebooku i Instagramie regularnie zalewane są setkami pytań i próśb o porady w kwestii wyglądu.

- Ja jestem notorycznie pytana, co robię, że mam taką cerę, skórę, paznokcie - mam swoje. 2 lata temu zdjęłam ostatnią hybrydę... Włosy? Nie nie będę ściemniać. Po pierdyliardach rozjaśnień daję im odpocząć.. rosną nowe po pół roku stosowania moich szamponów. Nie, nie będę sobie doczepiać. Nie nie będę nosić peruk... Zepsułam, naprawiam - wyjaśnia.

Sławna trenerka zdradziła, że wcale nie używa luksusowych kosmetyków do pielęgnacji, a jedynie przystępnych cenowo kosmetyków naturalnych własnej marki. Co poza tym? Chodakowska szczerze przyznaje, że korzysta z tylko jednego zabiegu medycyny estetycznej. Mowa tu rewitalizującej skórę mezoterapii, czyli niechirurgicznym zabiegu, który polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji odżywczej.

- Nie używam drogich kremów, nie stosuję drogich zabiegów - robię stymulujące mezo z witaminami raz na trzy miesiące i nawet nie chcę myśleć o nadmiernej ingerencji estetycznej, nie chce wyglądać jak ktoś inny - tłumaczy.

Jak więc to robi, że tak dobrze wygląda? 

- Kremy, zabiegi, cuda na kiju, dzikie węże, nie zatrzymają procesów starzenia się, bo te zaczynają się wewnątrz naszego organizmu. Jeśli chcesz je maksymalnie spowolnić, to musisz zacząć od zdrowego stylu życia - podkreśla.

Chodakowska przypomina we wpisie o czynnikach, które maja fatalny wpływ na urodę i niszczą cerę.

- Stres, zła dieta, brak aktywności fizycznej, kiepska regeneracja to przyspieszony ruch jednostajny w kierunku: zmarszczek, cieni pod oczami, ziemistej cery, wyprysków, cellulitu, wypadających włosów, papierowych, łamliwych paznokci itd. - wylicza.

 - Powiem Ci coś. Mam prawie 40 lat i w życiu nie czułam się lepiej. I mam ci jedno do powiedzenia. Ty też możesz. Wiem, że wiele z Was tutaj już się o tym przekonało - dodaje na zachętę.

Zgadzacie się, że codzienna dawka ruchu i zbilansowana dieta to absolutna podstawa dobrego wyglądu?

ZOBACZ TEŻ: Ewa Chodakowska reaguje na złośliwe komentarze: "To nie tak, że lata staram się o dziecko, którego nie mogę mieć"