W minionym tygodniu w polskim parlamencie wrzało. Powodem była dyskusja dotycząca dofinansowania dla TVP i Polskiego Radia, z której niestety zapamiętano głównie środkowy palec posłanki Joanny Lichockiej.

Zobacz: Posłanka Joanna Lichocka pokazała środkowy palec w Sejmie. Owsiak, Stuhr i inni odpowiadają

Zachowanie Lichockiej nie spodobało się wielu osobom publicznym, w tym Ewie Farnej, która postanowiła skomentować sytuację na swoim facebookowym profilu.

Ewa Farna komentuje zachowanie posłanki PiS

Wokalistka opublikowała rymowankę, z której jasno wynika, że gest Joanny Lichockiej wywołał u niej irytację:

Słów mi brak, stał się słynny ten "fak"... leczenie mniej ważne dla "peace" polityki, niż miejsce dla zgrywek i discopolo muzyki - czytamy.

Ewa opatrzyła również wpis hasztagami:

 #KiedyChceszSiePodrapacAleWybieraszZlyMoment #TenNajgorszy #GratulacjeTVP #SorryPacienci #Fuck

Post wokalistki komentują fani, w dużej mierze zaskoczeni faktem, że Farna zdecydowała się wyrazić sprzeciw wobec decyzji odnośnie telewizji publicznej:

No to już nie wystąpisz w TVP - napisał jeden z internautów. Wiadomo, że dla osoby, która na co dzień mieszka w Czechach ciekawsza jest sytuacja polityczna w Polsce. Jakoś nie widzę podobnych komentarzy nt. czeskiej polityki - napisał ktoś inny, na co Ewa odpowiedziała:

Ogólnie do polityki bardzo bardzo rzadko się publicznie odnoszę.(...) Są jednak rzeczy, wobec których milczeć mi się nie udaje. (...) Odnoszę się do tego jak decyzja została “skomentowana” fakiem. To uważam za po prostu mega niegrzeczne, niestosowne i aroganckie (...).

Joanna Lichocka i jej środkowy palec

Za kuluarami Sejmu mówi się, że posłanka naraziła się swojej partii, dlatego zabrakło jej na konwencji Andrzeja Dudy, która odbyła się w sobotę.

Proszę was bardzo, abyście podchodzili z szacunkiem nawet do tych, którzy nie są dla nas mili. Tylko w ten sposób będziemy w stanie budować wspólnotę - mówił podczas wydarzenia prezydent.