Ewa Farna zaczynała swoją karierę jako dziecko. Pierwszy raz pojawiła się na małym ekranie w wieku 12 lat. Wtedy wzięła udział w programie Szansa na sukcesElżbiety Skrętkowskiej. Warto przypomnieć, że wcześniej dzięki niemu zaistniały takie osobistości polskiej sceny muzycznej, jak Katarzyna Stankiewicz, Justyna Steczkowska, Ania Wyszkoni czy Katarzyna Cerekwicka.

Ewa Farna wykonała przebój Ryszarda RynkowskiegoZa młodzi, za starzy. Wygrała oczywiście odcinek.

Później wszystko potoczyło się bardzo szybko. Współpracę zaproponował jej Leszek Wronka, uznany w Czechach producent, który w przeszłości związany był zawodowo z legendami tamtejszej piosenki, takimi jak Karel Gott czy Helena Vondráčkova. W 2006 r. na rynku czeskim ukazał się jej pierwszy album, który został doskonale przyjęty przez publiczność i krytyków (uzyskał status platynowej płyty). Na sukces w Polsce musiała poczekać 3 lata, jednak w 2009 r. nie miała sobie równych. Publiczność w naszym kraju pokochała takie utwory, jak Cicho, La La Laj czy Dmuchawce, Latawce, Wiatr (z repertuaru Urszuli). 

Później przyszedł czas na trasy koncertowe i kolejne płyty, aż po udział w telewizyjnych show w roli trenera (Bitwa na głosy, 2012 r., drugie miejsce) oraz jurora (X Factor, 2014 r.). Dziś Ewa Farna uważana jest za jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia, obok m.in. Margaret czy Eweliny Lisowskiej. W 2015 r. uzyskała prestiżowy tytuł Kobiety Roku Glamour.

Piosenkarka słynie z tego, że ma do siebie dystans i reaguje śmiechem na negatywne komentarze pod swoim adresem, dotyczące na przykład jej sylwetki. W show-biznesie wspiera także inne koleżanki po fachu, zaś te uznane (jak Edyta Górniak) również dostrzegają i doceniają jej poczucie humoru i dystans.

Serca Polaków zdobyła także wyznaniem, że nie uległa Czechom, którzy domagali się innej pisowni jej imienia (w wersji czeskiej, przez v). 

Ostatnio głośno było o tym, że Ewa Farna zwolniła po 10 latach swojego producenta, który jest też mężem Haliny Mlynkovej, Leszka Wronkę. Podkreśliła oczywiście, że nadal go szanuje i dziękuje za dotychczasową współpracę, ale chce iść dalej i podjąć nowe wyzwania zawodowe. 

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak zmieniła się Ewa Farna w latach 2006-2016 r. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ewa Farna - poznajecie? Zobaczcie spektakularną metamorfozę piosenkarki [ZDJĘCIA]