Jej niezliczone role filmowe i teatralne zachwycały kolejne pokolenia Polaków.Ewa Kasprzykjest również lubiana za to, że nigdy nikogo nie udaje. Potrafi wypowiedzieć się na każdy temat i nie zastanawia się, czy szczerość przysporzy jej wrogów czy przyjaciół. Była za to wielokrotnie doceniania: jest uważana m.in. za ikonę gejów, gdyż wiele razy wypowiadała się o nich przychylnie podkreślając, że powinni mieć prawo do zawierania związków partnerskich.

Mimo dużej popularności, nigdy też nie pokazywała, że pieniądze są w jej życiu najważniejsze. Zasłynęła cytatem, że "nie wie, jak można na torebkę wydać 10 tysięcy złotych". Ewa Kasprzyk podkreślała, że zamiast wydawać pieniądze na drogie gadżety, buty i torebki, woli przeznaczać je na podróże. Do ulubionych destynacji aktorki należy Tajlandia oraz Bali (choć zdarzyło jej się - na skutek wybuchu wulkanu - utknąć w ulubionym miejscu na świecie).

W naszej galerii prezentujemy najlepsze cytaty Ewy Kasprzyk: zarówno te z filmów (jak kultowy "Kogel mogel") oraz z wywiadów.

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ, KTO SIĘ POJAWIŁ! Gwiazdy na premierze sztuki "Kto się boi Virginii Woolf"! [FOTO]