Zmarły 5 kwietnia 2021 Krzysztof Krawczyk spoczął na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. Teraz, dwa i pół tygodnia po jego pogrzebie dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał pomnik. Jednemu z magazynów opowiedział o tym manager artysty, Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk – grób i pomnik

Andrzej Kosmala zdradził kolejne szczegóły dotyczące pochówku Krawczyka. Wcześniej wyjawił mediom, że miejsce pochówku nie jest przypadkowe.

Krzysztof już wcześniej wykupił na cmentarzu w Grotnikach kilka miejsc. Chciał zostać obok bliskich. Kiedyś w rodzinnym mauzoleum, jakie tam powstanie, spoczną z nim ci, których kochał - przekazał "Faktowi" Kosmala.

Teraz manager i przyjaciel rodziny Krzysztofa Krawczyka, przekazał mediom informację o tym, jak będzie wyglądał nagrobek piosenkarza. Jak się okazało, Krzysztof Krawczyk sam wskazał, co chciałby mieć na swoim nagrobku. O woli muzyka miała przypomnieć sobie jego żona, Ewa Krawczyk.

Ewa przypomniała sobie, że Krzysztof powiedział kiedyś, że jeśli po jego śmierci ona zdecyduje się postawić mu pomnik na nagrobku, to koniecznie z mikrofonem - powiedział "Twojemu Imperium" Andrzej Kosmala.

ZOBACZ TAKŻE: Ewa Krawczyk przyznała, że nie radzi sobie ze śmiercią męża: "Śpię na jego połowie łóżka". Słowa żony muzyka łamią serce

Ławeczka Krzysztofa Krawczyka w Łodzi

Andrzej Kosmala zapewnił również, że w Łodzi stanie wkrótce pomnik Krzysztofa Krawczyka.

Pomnikowy ślad po Krzysztofie stanie też w jego ukochanej Łodzi na ulicy Piotrkowskiej. Tam są upamiętnieni ludzie związani z miastem. Ileż to razy siadaliśmy na ławeczce z Julianem Tuwimem albo graliśmy na fortepianie z Arturem Rubinsteinem! Zatem łodzianie będą mogli śpiewać do mikrofonu z Krzysztofem Krawczykiem - potwierdził w "Twoim imperium" Kosmala.

PRZECZYTAJ: Krzysztof Krawczyk w ostatnim wspólnym wywiadzie z żoną: "Nigdy bym Ewy nie skrzywdził. Wolałbym nie żyć" [TYLKO U NAS]