Kolekcja Black Butterflies Army projektantki Ewy Minge dla FEMESTAGE dziś trafia do sprzedaży! Black Butterflies Army to specjalny projekt Minge w ramach jej tańszej i młodszej linii Femestage, skierowany do młodych, silnych i aktywnych kobiet, które nie boją się nowych wyzwań.

Nowa linia Femestage to dwanaście modeli utrzymanych w czerni, bieli i wojskowej zieleni. Obecny jest w niej modny trend militarny. Kroje kombinezonu, płaszcza i kurtki bezpośrednio nawiązują do wojskowego munduru a militarny charakter podkreślają pagony i szerokie boczne kieszenie. W kolekcji znajdziemy także długą spódnicę, koszule, sukienkę, spodnie i bluzę.

Fasony w kolekcji Black Butterflies Army delikatnie podkreślają atuty kobiecej figury. Militarny charakter linii przełamano podszewkami we wzór czarnych motyli – znak rozpoznawczy Evy Minge i jej Fundacji Black Butterflies. Całość uzupełniają detale – piękne guziki, lamówki, zamki i pikowania oraz kunszt krawiecki.

Twarzą nowej kolekcji Femestage została modelka Sandra Kraszewska, która w lookbooku wystąpiła ostrzyżona na zero:

"Do sesji promującej kolekcję Black Butterflies Army Femestage poszukiwaliśmy modelki, która oddałaby charakter  wojskowej linii zaprojektowanej przez Ewę. Szukaliśmy dziewczyny w stylu G.I. Jane, bohaterki filmu pod tym samym tytułem, którą grała Demi Moore. Nie było to bezpośrednie nawiązanie do pokazu fundacyjnego, gdzie poszły modelki bez włosów. Niemniej jednak chcieliśmy zaznaczyć, że kobieta z głową bez włosów, czy też fryzurą "na jeża" też może być piękna. Modelka Sandra Kraszewska jest wystylizowana w naszej sesji zdjęciowej na chłopczycę, wulkan energii, nie bojąca się wyzwań tradycyjnie postrzeganych jako męskie" - powiedziała nam Małgorzata Sawicka, Prezes Fundacji Black Butterflies.

Dodajmy, że marka Femestage po raz pierwszy zaprezentowała limitowaną kolekcję Black Butterflies Army w czerwcu.Specjalna linia dostępna była w przedsprzedaży jedynie w e-sklepie: femestage.com, a część dochodu przekazano na konto fundacji Black Butterflies, której fundatorką i pomysłodawczynią jest Ewa Minge. Inspiracją do stworzenia tej mini kolekcji były kobiety walczące o marzenia, pomimo ciężkiej choroby onkologicznej.

Jak Wam się podoba nowa kolekcja Femestage? Zdjęcia do obejrzenia w naszej GALERII

ZOBACZCIE TAKŻE przepiękną suknię ślubną Małgorzaty Rozenek, którą zaprojektowała Ewa Minge>>