Ewa Minge bardzo angażuje się w sprawę pandemii koronawirusa w Polsce i jako jedna z niewielu osób publicznych, nie tylko mówi o jej katastrofalnych skutkach, ale również podejmuje działania, aby je zminimalizować. Ostatnio pisaliśmy o tym, żeprojektantka za darmo szyje maseczki ochronne i przekazuje je polskim szpitalom, a teraz okazuje się, że postanowiła poczynić kolejne kroki w stronę potrzebujących. Minge na swoim Instagramie zachęca fanów, aby wspierali polskich producentów i wybierali lokalne marki. Chce tym samym złagodzić bezrobocie i pomóc firmom w obliczy kryzysu gospodarczego.

Akcja Ewy Minge #AVEPOLSKA - na czym polega?

- Zwiększamy świadomość polskich marek, za którymi stoją polscy producenci a to oni zatrudniają Polaków. Dzięki nam wszystkim i mądremu wyborowi polskich produktów bezrobocie, które rośnie lawinowo może mieć łagodniejszy przebieg. Każdy kupiony polski produkt to pieniądze dla polskiego producenta, który dzięki nim może minimalizować straty kryzysu gospodarczego a za chwile załamania całkowitego rynku.

Musimy wspólnie przetrwać. Kupując produkty pierwszej potrzeby i w przyszłości inne, zwracajmy uwagę na kraj produkcji. Nie wszyscy będą mieli dzisiaj kłopoty, nie każdy odczuje tragedie na rynku ale każda polska firma jest teraz na wagę złota. Pokazujcie te produkty, które autentycznie lubicie i polecacie - opisuje akcję Minge.

Minge stworzyła również specjalny hasztag i namawia obserwatorów, aby dodawali go do swoich zdjęć z polskimi produktami:

- Oznaczcie firmę i dołączcie hasztag #avepolska. Warunek podstawowy, robimy to całkowicie za darmo. Nie chodzi o płatną reklamę a uczciwe polecenie ulubionego produktu i darmowe wsparcie polskich producentów. Tym, którzy zarabiają w ten sposób a bardzo szanuje taki rodzaj pracy, jak każdej innej proszę, poświęćcie raz na jakiś czas swoje potężne zasięgu firmom, które są składnikiem polskiej gospodarki i maja wpływ na życie Polaków, nie tylko od strony produktu ale także rynku pracy.

Wrzucamy wszystko czego używacie, czym się żywicie, pijecie, smarujecie. Wrzucamy także miejsca, usługi, restauracje, autorów książek, artystów. Podajcie dalej, nominujący tak produkty jak i ludzi, firmy, przedsięwzięcia. Wszystko co MADE IN POLAND!!! 

Do akcji Ewy Minge przyłączyła się już Małgorzata Rozenek i dziesiątki fanek projektantki, które codziennie publikują zdjęcia z wymyślonym przez nią hasztagiem.