Gospodarka na całym świecie znalazła się dzisiaj w bezprecedensowej sytuacji. Przyglądamy się polskim markom, które nierzadko na bardzo konkurencyjnym rynku miewają problemy z przetrwaniem. Na przeciw ich potrzebom wychodzi Projektownia Allegro.

Ewa Minge w składzie jury Projektowni Allegro

Celem konkursu jest przede wszystkim promocja polskiego rzemiosła modowego. W skład jury, które zadecyduje o tym, komu przyznana zostanie nagroda i szansa udziału w programie znaleźli się Ewa Minge, Andrzej Pągowski i Celestyna Lendo-Zachariasz.

Do programu mogą zgłosić się polskie podmioty, które przejdą weryfikację dotyczącą pochodzenia ich produktów oraz mają konto firmowe na Allegro. Zakwalifikowani przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w konkursie oraz otrzymają szereg benefitów wspierających ich sprzedaż m.in. pakiet dodatkowych wyróżnień.

FInałem akcji będzie konkurs na "Najlepszy polski produkt" oraz "Produkt publiczności", które zostaną wyłonione kolejno przez komisję jury oraz przez użytkowników Allegro (nagroda publiczności). Na zwycięzców oraz głosujących w plebiscycie czekają atrakcyjne nagrody. Sprzedający, którzy zostaną wyróżnieni w konkursie, otrzymają nawet 180 000 złotych rabatu na prowizję.

Polskie firmy modowe od dawna mierzą się z potężną konkurencja odzieży zagranicznej w tym tanich masowych produktów min z Azji. Nie wytrzymujemy konkurencji biorąc pod uwagę skale i cenę, które wynikają z kompletnie innej rzeczywistości w jakiej poruszają się min chińscy producenci. Masa i tania siła robocza pozwalają na drastyczne obniżenie ceny produktu za która to cenę nie można u nas zakupić nawet często surowca na ten produkt - mówi nam Ewa Minge.

Będziemy zwracać uwagę na pomysł - dodaje. Nie jest ważne czy będzie to mały czy duży projekt, marka która za nią stoi. Ważna jest własna myśl nie odtwórczą i jakość produktu.

Zapytana o to, czy sama obawia się konkurencji na polskim rynku, Ewa odpowiada:

Konkurencję mam poza granicami kraju. Wewnętrznie powinniśmy budować wspólnie polską modę.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie tutaj.