Ewa Minge jest znana ze swojej działalności charytatywnej i wielkiego zaangażowania na rzecz najbardziej potrzebujących - chorych, ubogich, samotnych. Już 4 grudnia Minge rozpoczyna nową akcję. Będzie zbierała pieniądze na rozbudowywanie tzw. Domu Życia, czyli miejsca, gdzie osoby w potrzebie zawsze znajdą schronienie. Do zbiórki pieniędzy Minge zaangażowała... koty! O co dokładnie chodzi? Pomysł na akcję "Koty budują dom dla człowieków" zrodził się w głowie projektantki spontanicznie. Eva często podkreśla, że koty to wyjątkowe stworzenia oraz że są bardzo bliskie jej sercu. W swoim domu ma kilka pupili, a teraz odda im hołd. W ramach akcji Eva udostępni dwie ogromne rzeźby kotów (każdy ma po 2 metry!) i poprosi gwiazdy, by złożyły na nich swoje podpisy. Później koty z autografami zostaną zlicytowane na aukcji, a dochód z niej zasili konto Fundacji Black Butterflies oraz wesprze budowę hospicjum. 4 grudnia Minge zaprasza gwiazdów, swoich fanów oraz każdego z nas do galerii handlowej KLIF, gdzie przyjaciele fundacji będą składać podpisy na kotach. Każda z osób, która zostawi na rzeźbie swój ślad, otrzyma też kota-miniaturkę. Ta fajna zabawa przełoży się później na realne wsparcie potrzebujących. Trzeba więc tam być!

ZOBACZ TEŻ: Tak wyglądał ślub Ewy Minge. Był bajkowy!

Wszystkie szczegóły dotyczące akcji Ewy Minge "Koty budują dom dla człowieków" poniżej. Serwis Gala.pl wspiera tę akcję, a nasi dziennikarze będą obecni 4 grudnia w KLIFIE. Was też nie może zabraknąć!

Prowadząc Dom Życie zauważyliśmy potrzebę stworzenia domu kolejnego etapu. Domu dziennej opieki z zapewnieniem całodniowego pobytu pod okiem profesjonalnych opiekunów. Domu, w którym podopieczni poza zajęciami hobbystycznymi będą mieli profesjonalną, stałą rehabilitację, specjalistyczne wyżywienie, opiekę psychologiczna i swoich stałych opiekunów pełnych miłości i zaangażowania w ich życie nie tylko w naszym domu ale i swoim.

Nasi podopieczni dzisiaj w większości to ludzie samodzielni, ale walczą z chorobą, która czasem niestety wygrywa. Wówczas ich stan wymaga innej opieki i tę opiekę chcemy im i ich rodzinom zapewnić. Chcemy żeby godnie walczyli pomimo wszystko i czasem niestety godnie odchodzili.

Kolejny trzeci etap, który sobie wyznaczyliśmy to hospicjum. Hospicjum, które będzie odzwierciedleniem prawdziwego daru miłości.

Pieniądze zebrane podczas akcji "Koty budują dom dla człowieków" sfinansują budowe hospicjum, o którym mówi Eva Minge. Fundacja projektantki wciąż się rozwija, a wspierają ją takie osobistości, jak John Malkovich i Josh Hartnett. Więcej o Fundacji Black Butterflies przeczytacie TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy w sukienkach Ewy Minge - TOP 10