Trudno nie być pod wrażeniem rozpiętości zainteresowań Ewy Wachowicz, która od momentu otrzymania korony Miss Polonii w 1992 roku wykorzystała medialną szansę maksymalnie. W rozmowie z Alicją Szewczyk Ewa zdradza, który ze światów: biznesu, polityki czy gwiazd jest jej najbliższy.

Ewa Wachowicz o swojej biografii

50-latka postanowiła wydać biografię zatytułowaną "Wszystkie korony Ewy Wachowicz", w której zdecydowała się m.in. opowiedzieć o swoim nieudanym małżeństwie zakończonym terapią. To pierwszy raz, gdy Wachowicz zdradza takie szczegóły ze swojego życia prywatnego:

Od lat z przyjemnością zapraszam do swojej kuchni i ogrodu - program "Ewa gotuje" nagrywam w swojej prywatnej kuchni w domu w Krakowie albo w drugim, pod Babią Górą. Nie zapraszam jednak do sypialni, bo potrzebuję mieć coś tylko dla siebie. W mojej biografii po raz pierwszy aż tak się odkryłam, ale nie dało się inaczej. To dla mnie ryzyko, ale tak już mam: ryzykuję i staram się nie żałować.

Ewa Wachowicz o swojej 20-letniej córce

Aleksandra Osuchowska, córka Ewy Wachowicz i Przemysława Osuchowskiego, kilka lat temu wystąpiła w programie "Top Chef", jednak świat show-biznesu nie przypadł jej do gustu.

Olę od urodzenia świadomie chroniłam przed mediami. Chciałam, żeby miała normalne dzieciństwo. A ponieważ ma nazwisko po tacie, moim byłym mężu, nie było to trudne. Niedawno dostała propozycję wystąpienia w materiale telewizyjnym o dzieciach znanych osób. Powiedziała mi: "Mamo, show-biznes jest tak daleki od mojego życia, że nie chcę do niego wchodzić". Odmówiła. Gdyby zdecydowała się pójść w moje ślady, uszanowałabym jej decyzję i na pewno bym ją wsparła.

Z ojcem swojej córki Ewa nie jest już od lat, za to w wywiadzie wspomniała o Sławku - swojej największej miłości.

Sławek to najważniejsza i największa moja miłość, ale to nie jest opowieść na rozdział, tylko na kolejną książkę. Wiesz, jak jest w dobrych filmach... To, co najlepsze zawsze zostawia się na koniec. (śmiech)

W najnowszym numerze "Gali", który w sprzedaży znajdziecie od poniedziałku, 16.11, można przeczytać całą rozmowę z Ewą Wachowicz, z której dowiadujemy się m.in. jak wyglądała praca byłej miss w roli rzeczniczki rządu Waldemara Pawlaka.