Ewa Zakrzewska to jeden z czterech jurorów nowego show Polsatu "Supermodelka Plus Size". Ewa bez wątpienia należy też do grona najpopularniejszych polskich modelek plus size. Tych na polskim rynku wciąż jest jednak bardzo mało. Ewa już jakiś czas temu zdradziła, że przez lata zmagała się z bulimią. Teraz na łamach dwutygodnika „Party” opowiedziała o swojej walce z chorobą jeszcze więcej. Jak wyglądał jej bój o dobry wygląd i zdrowie?

ZOBACZ: RAFAŁ MAŚLAK o kandydatkach do tytułu Supermodelka Plus Size: "Modelka przede wszystkim powinna zdrowo się odżywiać!”

EWA ZAKRZEWSKA - kim jest?

Ewa Zakrzewska z "Supermodelka Plus Size" zmagała się z bulimią. To poważna choroba polegająca na tym, że jej ofiara objada się obfitymi posiłkami tylko po to, by później zmusić się do wymiotów, mających zahamować przybieranie na wadze. Dziś Zakrzewska nie wstydzi się już mówić o dawnych problemach z chorobą. Jurorka show "Supermodelka Plus Size" wyznała właśnie, że bulimia była jednym z największych koszmarów jakie przeżyła. Zorientowała się, że choruje dopiero, kiedy miała 20 lat:

„W jednym roku chudłam 20 kilo, aby potem przybierać o pięć więcej. Wstyd się przyznać, ale myślę, że w ten sposób od 13. roku życia „przewaliłam” przez swój organizm setki kilogramów. (...) Byłam na wszystkich możliwych dietach świata. Choćby wysokobiałkowej. Jadłam wtedy tylko mięso i ostatecznie też wylądowałam w szpitalu…"

W wywiadzie modelka zdradziła też, że kiedy była nastolatką, nie radziła sobie psychicznie z nadwagą. Miała problemy zdrowotne, uszkodzony kręgosłup i długo była unieruchomiona w domu. To właśnie te okoliczności spowodowały, że nagle bardzo przybrała na wadze:

„Wszyscy mieli do mnie jakieś „ale”. Mówili, że jestem za gruba i że powinnam coś z tym zrobić. Wśród tych ludzi było wielu dorosłych i niestety nikt z nich nie wpadł na prosty pomysł, żeby zaprowadzić mnie do dietetyka. Dlatego zaczęłam się odchudzać na własną rękę. W dość drastyczny sposób…"

Konsekwencją takiego myślenia i postepowania Ewy była właśnie bulimia. Dziś dzięki swoim przykrym doświadczeniom Ewa chce dzielić się swoimi przeżyciami z innymi. Liczy, że dzięki temu pomoże wielu osobom zmagającym się z tą chorobą. Myślicie, że jej udział w programie „Supermodelka Plus Size” faktycznie jej w tym pomoże?

O tym przekonamy się już 6 września o 20.40 na antenie Polsatu. Będziecie oglądać?