Agnieszka Sienkiewicz, Dominika Gwit i Ewelina Lisowska w akcji #JesteśNiesamowita. Lubiane gwiazdy zdecydowały się zwrócić uwagę na powszechny problem braku pewności siebie wśród kobiet i zachęcić Polki do uczestniczenia w przedsięwzięciu. Jak pokazują badania, mówienie o sobie w superlatywach stanowi dla kobiet dużą trudność. Niemal 60% kobiet nie powie jednoznacznie o sobie „Jestem niesamowita”. Na ten niedostrzegany na co dzień problem społeczny zwróciła uwagę Rita Amaral - dyrektor sieci sklepów Kontigo, inicjując wyzwanie #JestemNiesamowita. Jej celem jest zachęcenie kobiet do odważnego i głośnego mówienia o sobie w pozytywny sposób.

Gwiazdy w akcji "Jestem Niesamowita"    

Akcja #JestemNiesamowita jest odpowiedzią na potrzebę kobiet. Aż 84% wszystkich badanych stwierdziło, że wsparcie osoby trzeciej pomogłoby im odkryć w sobie samych trzy powody, dla których są niesamowite. Rita Amaral, pomysłodawczyni projektu, zaprosiła do współpracy znane influencerki - Aleksandrę Żuraw i Agnieszkę Grzelak, które stały się Ambasadorkami akcji. Wyzwanie zdecydowały się podjąć także inne, popularne influencerki i kobiety z pierwszych stron gazet, m.in. Dominika Gwit, Ewelina Lisowska i Agnieszka Sienkiewicz. Wszystkie zmierzą się ze znalezieniem powodów, dla których są niesamowite. Następnie, nominują one do zadania ważne dla nich kobiety, które chcą zachęcić do odkrycia w sobie wewnętrznej siły.      

"Skromność największą cnotą kobiety..... ile razy w dzieciństwie to słyszałyście? Pewnie dlatego tak trudno nam doceniać i głośno mówić o swoich zaletach, kojarzy nam się to z próżnością i pychą. [..] Dlaczego ja #JestemNiesamowita??? Potrafię zrobić dwudaniowy obiad i deser z niczego. Jestem Mamą, Żoną, Aktorką i Bizneswoman. Realizuje się na wszystkich tych polach ale potrafię oprzeć się presji na bycie Super Woman, odłożyć karierę na bok, żeby poświecić czas wychowaniu dziecka, omijają mnie pewne role, nie mam czasu na fitness, wyjazdy do Spa lub zrobienie paznokci ale bycie mamą i opiekowanie się swoją rodzina daje mi większą satysfakcję i poczucie spełnienia niż robienie kariery. To podejście niemodne i mało popularne ale potrafię się do tego przyznać. Przeszłam długą drogę by być w miejscu, w którym jestem. Potknęłam się wiele razy ale zawsze otrzepywałam się z kurzu i szłam dalej,po drodze uzbierałam wokół siebie ludzi, których kocham i którzy kochają mnie, są zawsze ze mną i są moim największym skarbem" - pisze o sobie znana z serialu "Przyjaciółki", Agnieszka Sienkiewicz.

Akcja #JestemNiesamowita ma na celu przekonanie jak największej liczby kobiet do tego, że każda z nich jest niesamowita na swój sposób, a tak szczere wyznanie może stać się źródłem pozytywnego nastawienia do siebie i świata.

Dołączycie?