Na taką metamorfozę czekaliśmy przez cały 12. sezon "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". W 11. odcinku programu Ewelina Lisowska wciela się w swoją starszą koleżankę z branży, obchodzącą dziś swoje 47. urodziny, Edytę Górniak. Piosenkarka dostała za zadanie odtworzyć występ ikony polskiej sceny muzycznej z jej pierwszym wielkim przebojem, czyli "To nie ja" z 1994 roku. Przypomnijmy, że to właśnie dzięki tej piosence, do której tekst napisał Jacek Cygan, Edyta Górniak zajęła historyczne drugie miejsce dla Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie.

Ewelina Lisowska jako Edyta Górniak

- Mogę przyjść do przyszłej edycji, jak się nauczę?! - to była reakcja Eweliny Lisowskiej na wynik losowania gwiazdy do 11. odcinka. Ewelinę Lisowską czeka gigantyczne wyzwanie - musi zmierzyć się z diwą polskiej estrady. - Edyta Górniak posiada nieprawdopodobny talent wokalny - stwierdza Maciej Dowbor. - Nieprawdopodobny! Chyba wyżej się już nie da wycelować - mówi Ewelina. I dodaje: - Ma takie możliwości wokalne, że ja naprawdę boję się aż jej dotknąć. - Problem jest podwójny, bo nie dość, że dotykasz Edyty Górniak, to dotykasz jej najważniejszej piosenki w karierzeuzupełnia Maciek. Czy utwór Edyty Górniak "To nie ja" naprawdę jest taki trudny dla utalentowanej wokalistki? – W mojej wersji na pewno to będzie jakoś tak skrojone (…), co jest najciekawsze – ona nigdy nie śpiewa jej tak samo. Tak wspaniale bawi się głosem - to jest coś niesamowitego, ale zawsze masz to wrażenie WOW - podkreśla Ewelina. I reasumuje: - Trzeba to dobrze zaśpiewać – to raz, a dwa – trzeba to zrobić bardzo magicznie!

11. odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12" premierowo w sobotę, 16 listopada, o godz. 22:10 w Polsacie. Fragment występu Eweliny Lisowskiej z utworem "To nie ja" możecie obejrzeć u nas już teraz poniżej:

SPRAWDŹ TEŻ: Edyta Górniak zdradza, kto był mężczyzną jej życia: "Poza moim synem..." [WIDEO]