Zespół Behemoth to prawdziwy fenomen. Deathmetalowy zespół z Gdańska to jedna z nielicznych polskich grup muzycznych, która osiągnęła międzynarodowy sukces i zyskała sporo grono wiernych słuchaczy w niemal każdym zakątku globu. Jego lider, Adam "Nergal" Darski, niemal codziennie przekonuje się o ich wielkim oddaniu. Wokalista regularnie publikuje na swoim profilu na Instagramie m.in. rysunki stworzone przez fanów z myślą o nim. Czasami jednak miłośnicy Nergala wyrażają swój szacunek wobec idola w zdecydowanie bardziej niekonwencjonalny sposób. Tak było chociażby w przypadku pary fanów z Francji, którzy zdecydowali się nazwać swojego syna pseudonimem artystycznym wokalisty. Poza uroczą fotografią malucha w czapce z logo Behemotha szczęśliwi rodzice przesłali także Nergalowi zdjęcie aktu urodzenia, który udowadnia, że urodzony we wrześniu ubiegłego roku chłopiec faktycznie nosi imię na część kontrowersyjnego artysty.

Mój syn Nergal urodził się w piątek 13-go i nazwaliśmy go tak, bo jesteś naszym idolem - czytamy w wiadomości wysłanej do Darskiego.

Para fanów Behemotha nazwała syna Nergal

- Cóż... jako, że sam nie posiadam dzieci (a przynajmniej nie jestem tego świadomy...) sytuacje taka jak ta sprawiają, że moje czarne serce kompletnie topnieje. Otrzymałem ostatnio taką wiadomość od fana Behemotha i nie jestem w stanie wyrazić jak bardzo mi to schlebia. Ten mały dzieciak nazywa się Nergal i nie mam cienia wątpliwości, że wyrośnie na niezłego skurczybyka - tak Nergal zareagował na wieść o tym, że fani nazwali swoje dziecko na jego cześć.

Nie ulega wątpliwości, że wielu muzyków zdecydowanie może pozazdrościć Nergalowi takich zwariowanych i lojalnych fanów.

ZOBACZ TEŻ: Nergal wspomina walkę z białaczką. Pokazał zdjęcie ze szpitala sprzed 10 lat