Półfinał konkursu Fashion Designer Awards 2019 za nami! Wydarzenie odbyło się w Galerii Mokotów w Warszawie. Spotkanie prowadziła Joanna Sokołowska- Pronobis, pomysłodawczyni konkursu, oraz Agnieszka Hyży. Jubileuszowa edycja Fashion Designer Awards pod hasłem "Be Italian Be Glamour" to inspirująca podróż po rzymskich ulicach, skąpanych w popołudniowych słońcu, z krótką przerwą na mocne espresso we florenckiej kawiarni, leniwym spacerem mediolańskim bulwarem i krótką przejażdżką gondolą po weneckich kanałach. Włoska moda jest barwna, kolorowa i pełna radości, ale nie brakuje w niej luksusu i przepychu. Na wybiegu zaprezentowano autorskie projekty 20 półfinalistów. Czy oryginalne konstrukcje, błysk, szyk i ekstrawagancja będą furtką do wielkiego świata mody? Czas pokaże.

Na scenie pojawili się również eksperci, w tym m.in. fotografka Lidia Popiel, influencerka i ekspert marki AA Wings of Color - Magdalena Pieczonka, stylista Galerii Mokotów - Adam Chowański, a także zwyciężczyni 9 edycji FDA – Celina Wesołowska. Nie zabrakło także jury Fashion Designer Awards - pojawili się m.in. Andrzej Foder, Kasia Wosiek, Zuzanna Wachowiak z Bizuu, stylistka TVN - Dorota Williams, a także Joanna Horodyńska i Macademian Girl.

Podczas tego modowego wydarzenia goście podziwiali również nowe kolekcje marek : Warsaw Concept Store, Stefanel, Deni Cler Milano, Royal Collection, Unired Colors of Benetton oraz Armani Exchange.

Finał Fashion Designer Awards 2019 odbędzie się już 27 maja. Właśnie wtedy swoje autorskie kolekcje zaprezentuje dziesięciu utalentowanych projektantów. Zawalczą oni też o imponującą pulę nagród, m.in. wyjazd na targi White Milan z Partnerem Głównym konkursu - Batonikiem Duplo, oraz z Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlage.

Oto 9 finalistów 10. edycji Fashion Designer Awards, zaś do 22.04 trwa na fashiondesignerawards.com.pl głosowanie na 10. finalistę, którego tradycyjnie wybiorą internauci.

BAHDANAU ULADZISLAU – Mińsk ( Białoruś )

CZAK MARLENA - Łódź

CZAMARA MAGDALENA - Lublin

DEMIANIUK POLA - Pruszków

GÓRSKA WERONIKA - Warszawa

HASIAK ANNA - Łódź

KORECKA MANUELA - Szczecin

KRUPA ADRIAN - Łódź

SOLODOVSKA ANASTASIA – Kijów

Serdecznie gratulujemy!