Finał Fashion Designer Awards 2020 odbył się w piątek, 9 października w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu autorstwa Joanny Sokołowskiej-Pronobis było miasto, dlatego nic więc dziwnego, że w kolekcjach młodych projektantów główną rolę odgrywały największe metropolie świata. Zdaniem jurorów najlepiej hasło "My City My Energy" zinterpretowała Wiktoria Frankowska i to ona została laureatką 11. FDA. Inspiracją do stworzenia zwycięskiej kolekcji dla absolwentki MSKPU był Nowy Jork i serial "Seks w wielkim mieście". 

Gala Fashion Designer Awards 2020 [FOTO]

Zwyciężczyni 11. edycji Fashion Designer Awards otrzymała imponującą pulę nagród, z których słynie FDA - m.in. staż w zagranicznym atelier, pokaz autorskiej kolekcji podczas przyszłorocznej edycji festiwalu, wyjazd na Milan Fashion Week 2021 do Mediolanu i targi Premier Vision 2021 w Paryżu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych. 

Do tego dla wybranych finalistów są: staż w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN, nagroda specjalna - 24h na backstage’u pokazu MMC przed premierą nowej kolekcji, wyjazd na targi Tissue Premier 2021 do Lille we Francji z firmą Electrolux i staż w pracowni Paprocki&Brzozowski.

Na gali finałowej Fashion Designer Awards 2020, którą poprowadził Mateusz Hładki, pojawiły się najbardziej cenione osobistości polskiego świata mody. Zobacz zdjęcia z wydarzenia w naszej GALERII >>