Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy zamierzają wybrać się na FEST Festival 2021 w Parku Śląskim w Chorzowie. W odpowiedzi na liczne zapytania ze strony internautów, organizator wydarzenia ogłosił, że zaplanowana na połowę sierpnia tego roku druga edycja festiwalu odbędzie się zgodnie z planem.

Zadajecie nam dużo pytań na temat tego, czy FEST Festival 2021 się odbędzie. Na chwilę obecną działamy zgodnie z założonym planem, a wszyscy ogłoszeni przez nas artyści są potwierdzeni i pojawią się w Parku Śląskim w Chorzowie, w dniach 11-14 sierpnia 2021 - czytamy na oficjalnym profilu festiwalu.

FEST Festival 2021 tylko dla osób zaszczepionych

W oficjalnym komunikacie rozwiano także wątpliwości na temat tego, kto będzie mógł zostać wpuszczony na teren muzycznej imprezy. Okazuje się, że zgodnie z najnowszymi decyzjami rządu, na ten moment wstęp będą miały póki co jedynie osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych - informuje agencja koncertowa Follow The Step.

Organizator Fest Festival 2021 zapewnia, że będzie próbował wpłynąć na władzę, aby zgodziła się, by w imprezie mogły także wziąć udział osoby z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa Sars CoV-2.

Na ten moment rząd nie wydał zgody na udział w wydarzeniu osób z testem. Będziemy próbować przeforsować to rozwiązanie, aby zostało uwzględnione w następnych rozporządzeniach - czytamy.

FEST Festival 2021 - kto wystąpi?

FEST Festival 2021 zapowiada się na jedną z największych imprez muzycznych tego roku w Polsce. Na liście potwierdzonych artystów znalazły się zarówno gwiazdy polskiej sceny muzycznej (m.in. Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Sobel, Mery Spolsky, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni), jak i wykonawcy z zagranicy (m.in. Kygo, Alan Walker, Nothing But Thieves, Aurora, Princess Nokia, James Bay).

Aktualizowany na bieżąco line-up znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej FEST Festival.