Festiwal Filmowy w Wenecji 2019 potrwa do 7 września. Na wenecką wyspę Lido, gdzie mieści się centrum festiwalu, przyleciały największe gwiazdy europejskiego i hollywoodzkiego kina. W konkursie głównym swoje nowe produkcje zaprezentują m.in. Roman Polański, Hirokazu Koreeda, Roy Andersson czy Olivier Assayas. W Wenecji odbyła się też premiera wyczekiwanego filmu "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. O tym, czyj film wygra, zadecyduje weneckie jury, w którego skład wchodzą w tym roku m.in. aktorka Stacy Martin (znana z filmu "Nimfomanka" Larsa Von Triera) i reżyserka Mary Harron. Na czerwonym dywanie pozowali już Brad Pitt i Liv Tyler, czyli gwiazdy filmu "Ad Astra", a także Emmanuelle Seigner, żona Polańskiego i gwiazda "J'accuse", czy Scarlett Johansson, Laura Dern i Adam Driver - ekipa filmu "Marriage Story", jak również Joaquin Phoenix, Cate Blanchett, Meryl Streep i Monica Bellucci. Zobacz, jak zaprezentowały się gwiazdy w Wenecji, zaglądając do naszej GALERII.

Premiera nowego filmu Romana Polańskiego w Wenecji 2019

Roman Polański prezentuje na Festiwalu Filmowym w Wenecji w Konkursie Głównym swój najnowszy film - "J'accuse" (polski tytuł: "Oficer i szpieg"). Reżyser nie mógł osobiście pojawić się na pokazie filmu na Lido w Wenecji, z powodu obawy przed aresztowaniem i deportacją do Stanów Zjednoczonych. W imieniu Polańskiego na festiwalu pojawiła się jego żona i zarazem gwiazda "J'accuse" - Emmanuelle Seigner. Co ciekawe, premiera filmu "Oficer i szpieg" w Wenecji zbiegła się w czasie z 30. rocznicą ślubu Polańskiego i Seigner. A powiadomiła o tym córka pary, Morgane Polanski. Ten wieczór musiał więc być dla rodziny Polańskich szczególnie wyjątkowy. Jak na razie najnowszy film polskiego reżysera zbiera dobre recenzje, a w pięciopunktowej skali zdobył 4 punkty. Czy wygra festiwal w Wenecji? Będziemy trzymać kciuki, choć na razie najlepiej oceniany jest dramat sci-fi "Ad Astra" z Bradem Pittem w roli głównej oraz wyczekiwany "Joker" z Joaquinem Phoenixem.

"Joker" na Festiwalu Filmowym w Wenecji

"Joker" ma póki co rewelacyjne recenzje. Na największym serwisie filmowym IMDB.comzdobył 9,8 na 10 punktów. Krytycy filmowi zamieszczają w Internecie i w prasie entuzjastyczne recenzje, a Joaquin Phoenix podobno ma za swoją rolę szansę na Oscara. Mówi się, że jego Joker jest jeszcze bardziej demoniczny niż ten, jakiego przed laty wykreował na ekranie Heath Legder. Czy "Joker" wygra Wenecję? Przekonamy się już za tydzień!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

30 years ago today, on the 30th August 1989 my parents got married. I am so blessed to have been able to witness my whole life the meaning of what Love truly is: in it’s purest, most selfless form. How much more symbolic could this day be: tonight is the screening of the film you have been wanting to make forever: ‘J’Accuse’ at the Venice Film Festival! We are here standing by your side. I love you Mum, I love you Dad. I hope one day I get to experience Love the way you do: with the freedom of growing and finding yourself, always standing and rooting for each other yet still going on both your individual journeys of self-discovery. Amen. To many more years.

Post udostępniony przez Morgane Polanski (@mpolanski) Sie 30, 2019 o 5:44 PDT