Gwiazdy przypływające na festiwal łodziami, długi sznur paparazzi i prestiżowe Złote Lwy rozdawane twórcom filmowym - z tym kojarzy się Festiwal Filmowy w Wenecji. Mimo pandemii udało się go przeprowadzić również w tym roku. Zaopatrzone w maseczki gwiazdy pojawiły się na czerwonym dywanie, a wśród nich nie tylko znane aktorki, ale też modelki i celebrytki.

Festiwal Filmowy w Wenecji 2020 - gwiazdy na czerwonym dywanie

By zachować zasady reżimu sanitarnego, organizatorzy imprezy wprowadzili m.in. imienne bilety oraz monitoring, a także podstawowe zasady rzeczywistości "new normal", czyli m.in. pomiar temperatury przy wejściu na festiwal. Jak zwykle, poza filmowym (czyli najważniejszym) aspektem imprezy jej fanów interesuje wątek modowy. A pod tym względem świat mody nie może czuć się zawiedziony. Wśród gości na Lido fani kina mogli podziwiać m.in. charyzmatyczną Tildę Swinton. Aktorka zachwyciła białą kreacją od Chanel, w której pojawiła się na czerwonym dywanie w czwartkowy wieczór.

Bez wątpienia największą gwiazdą festiwalu jest Cate Blanchett. Aktorka zdążyła już pokazać kilka stylizacji, w tym pochodzącą z 2016 roku tę od Alexandra McQueena. Połyskujący top i czarne spodnie, w których się zaprezentowała, znalazły się już w najważniejszych modowych zestawieniach. Cate pokazała, że nie boi się kilkukrotnie zakładać tę samą kreację. Gwiazda po czerwonym dywanie przeszła też w sukni od Estebana Cortazara, w której mogliśmy już podziwiać ją pięć lat temu. Z najmniejszym entuzjazmem jak do tej pory spośród kreacji Blanchett spotkał się kombinezon aktorki od Giorgio Armaniego.

Na dość odważny wybór postawiła Taylor Hill, która w Wenecji pokazała się w bardzo krótkiej sukience Etro. Kilka różnych kreacji pokazała też ukochana Ronaldo, Georgina Rodriguez. Na premierę filmu "The Human Voice" wybrała suknię z głębokim rozcięciem, do której dobrała pasującą maseczkę. Uwagę przykuła też jej czarna suknia założona na after party.

Zobacz, jak zaprezentowały się gwiazdy w naszej galerii. Która podoba Wam się najbardziej?